Crno-beli uspešni u duelu bivših šampiona Evrope!

Košarkaši Partizana dočekali su Split u okviru sedmog kola AdmiralBet ABA lige. Bez većih problema su crno-beli savladali Splićane, rezultatom 89:70.

Utakmicu je bolje započeo gostujući tim. Posle pet minuta, Split je imao prednost 6-12. To je ujedno bila i najveća prednost hrvatskog tima na utakmici. Međutim, u naredna dva minuta je Partizan potpuno kontrolisao utakmicu i stekao prednost od tri poena. Na kraju četvrtine, crno-beli imaju prednost 20-19.

Druga deonica je bila potpuno ujednačena. Oba tima postigla su po 19 poena. Pretežno se igralo serija za serijom. Beogradski tim je u jednom momentu imao i +6, ali ipak na poluvreme odlazi sa poenom prednosti pri rezultatu 39-38 posle dalekometne trojke sjajnog Splitovog Amerikanca, Šenona Šortera.

Treća četvrtina je prelomila meč. Izabranici Željka Obradovića su postigli skoro duplo više poena od protivnika za ovih 10 minuta i time je dala sebi olakšicu pred početak poslednjeg perioda.

Uprkos tome što je Split poveo na samom početku treće četvrtine, nije se dugo zadržao u toj poziciji.

U poslednju četvrtinu Partizan ulazi sa prednosti od čak 15 poena. Uspeo je da tu prednost poveća a još četiri poena do kraja utakmice. Domaćin je u dva navrata stekao najveću prednost na utakmici od 23 poena.

Pobedničku ekipu je predvodio Amerikanac Zek Ledej sa 14 poena i četiri skoka. Njemu najpribližniji je bio njegov zemljak Džejms Naneli sa 13 poena i pet skokova. Danilo Anđušić i Uroš Trifunović su dodali po 11 poena.

Na drugoj strani, Šenon Šorter je bio najefikasniji sa 23 poena a pratio ga je Dominik Mavra sa 18 poena i četiri skoka.

Za Partizan je na ovoj utakmici debitovao Vladimir Brodzijanski kao najnovije pojačanje kluba. Postigao je četiri poena i uhvatio dve lopte za 19 i po minuta na parketu.

Crno-beli su postigli čak 13 trojki (48% uspešnosti) dok su Splićani pogodili sedam (35% uspešnosti). Domaći su nadjačali goste u odnosu asistencija, 13:8. Gosti su imali preveliki broj izgubljenih lopti, čak 15 u odnosu na Partizanovih 10.

Partizan u sledećem kolu ABA lige gostuje večitom rivalu – Crvenoj zvezdi, dok Split dočekuje SC Derby.

izvor: ABA Liga j.t.d.