Crno-beli bez podviga u Bolonji: Tragičan poraz Partizana od Virtusa, Lundberg heroj domaćina u poslednjem minutu

Tim Željka Obradovića ipak bez brejka u Italiji

Još jedan poraz Partizana u Evroligi i to na kakav način!

Košarkaši crno-belih poraženi su u dramatičnoj završnici od Virtusa i to pošto je Lundberg postigao neverovatnu trojku preko Smailagića na 30 sekundi do kraja, a potom su Italijani kroz penal završnicu stigli do trijumfa – 88:84.

Imao je Partizan šansu da možda dođe do produžetka, ali je nakon tajmauta Obradovića usledila izgubljena lopta, a zatim i koš Abasa koji je rešio svaku dilemu na ovom meču.

Ni fantastična podrška brojnih “grobara” koji su došli u pomenuti italijanski grad da bodre ljubimce, ni velika borbenost ekipe trenera Željka Obradovića, nisu bili dovoljni da se izbegne treći uzastopni poraz.

Ujednačena prva deonica bila je takva jer su gosti igrali vrlo dobru odbranu, a Naneli ih predvodio na drugoj strani terena, dok su dva dvominutna pada u igri Obradovićevog tima omogućile Virtusu da tokom druge deonice dvaput odlazi na +5. Međutim, bilo je i tada jasno da Partizan ima kvalitet, pre svega u defanzivi, da može da se nosi sa favoritom, ali mu je bilo potrebno da u napadu pronađe pravi ritam kako bi “naneo štetu” suparniku.

Ono što se videlo od prvog momenta jeste velika želja za pobedom i borbenost, zbog koje su igrači beogradskog tima ginuli za svaku loptu, zahvaljujući čemu su uspevali da prebrode teške periode, pošto je ofanzivna snaga rivala ove večeri bila jača.

I dok se u prvom poluvremenu vodila ujednačena borba, neorganizovanost u napadu i raspoloženiji šuteri su Virtus u drugom odveli na dvocifrenu prednost (56:46). Šta je uz to bio problem može i da se nasluti – defanzivni skok, Partizanova redovna boljka.

Da je crno-beli tim bio malo bolje koncentrisan, mogao je i da vodi na odmoru, ali ovako je propustio četiri vezana napada i Heket je košem sa poludistance dao Italijanima +4 pred nastavak.

Ipak, početkom drugog poluvremena se u svakom smislu te reči “povampirio” Marko Belineli, koji je krenuo da pogađa trojke i iz mogućih i iz nemogućih situacija. Očas posla je razlika narasla na velikih +10, a Italijan je u tom periodu dao tri važna pogotka sa distance. Pokušavao je Željko Obradović da “reanimira” svoj tim.

I uspeo je! Trojka Kevina Pantera uz prekršaj bila je prelomna da crno-beli dođu do daha, jer su na njenim krilima crno-beli stigli do mini-serije, na koju se nadovezao Avramović, pa je Partizan imao i dalje samo četiri poena minusa pred završni kvartal.

Apsolutna drama je vladala tokom poslednje deonice. Partizan je uspeo da izjednači vrlo brzo, a zatim i da povede trojkom Džejmsa Nanelija na oko sedam minuta do kraja. Međutim, uzvratio je istom merom i Ife Lundberg, pa smo gledali žestoku borbu za svaki poen do kraja utakmice.

Na oko pet minuta do kraja je Partizan uspeo da povede i sa +5 posle trojke Nanelija, a onda i njegovog prodora za 2+1. Uspeo je crno-beli tim da se odlepi i na šest razlike, ali je Lundberg sa Kordinijeom vratio Virtus u egal u poslednjem minutu utakmice.

I ne samo to, Lundberg je dao trojku koja je faktički prelomila meč. Pogodio je na 30 sekundi do kraja, potom je Panter bio neprecizan na drugoj strani, a Abas je bio siguran sa linije penala, što je na kraju stavilo tačku na ovu dramu, pa je crno-beli tim doživeo 13. poraz ove sezone u Evroligi.