Cibona i Zadar zakazali finale na Gripama

Na Gripama su danas odigrane dve polufinalne utakmice Kupa Krešimira Ćosića. Cibona je savladala Dubravu u prvom meču dana, dok je u drugom susretu Zadar bio bolji od Cedevite Junior.

KK DUBRAVA – KK CIBONA

Ciboni je, nakon utakmice četvrtfinala sa Kvarnerom 2010, žreb kao protivnika u polufinalu dodelio Dubravu. Otvaranje utakmice zabeležili su centarski dueli. Kenan Karahodžić je tokom prva dva minuta došao je do pet poena, a zabeležio je i blokadu nad Domagojem Vukovićem. U narednom minutu razigrava se Vuković i uzvraća serijom od pet poena. Cibona prvu deonicu završava sa osam poena prednosti i to bez ijednog pogođenog šuta za tri. Dubrava je rano ispunila bonus, pa je tako protivnik u prvih deset minuta devet puta izlazio na liniju slobodnih bacanja. Drugu deonicu Repeša počinje sa Vukovićem i Bundovićem u startnoj petorci, što se ispostavlja kao dobra odluka. Karahodžić i mladi Jurić ne uspevaju da ispariraju visokim igračima Cibone. Nakon što Karahodžić promašuje za tri, pravi grešku u odbrani i kasni na closeout, a Bundović pogađa svoju prvu trojku na meču. Bagarić poziva timeout ali ne uspeva da prekine seriju protivnika. Po povratku na parket Bundović opet pogađa za tri i +20 svoje ekipe. Sledi period utakmice u kojem se Dubrava vraća na jednocifren zaostatak. Posebno je bio raspoložen Rajaofera, koji je postigao devet poena i asistirao Kuzmanoviću za -9 na kraju prvog poluvremena. Drugo poluvreme otvoreno je promašajima sa obe strane. Na prve poene čekalo se više od dva minuta, a postigao ih je Vuković. Dubrava nastavlja sa promašajima, što Cibona koristi i dolazi do +15. U nastavku deonice, Vukovi održavaju prednost i poslednji kvartal dočekuju sa 14 poena prednosti. Kraj utakmice i +25 u korist Cibone, ostavili su prostora na Repeša u igru uvede svoje najmlađe igrače u sastavu. Umesto Vukovića i Radovčića, zaigrali su Crnogorac i Kujundžić. Ipak, u strelce se nisu uspeli upisati obzirom da u poslednja tri minuta nije uspela da realizuje napade. Na kraju, Cibona je slavila rezultatom 80:67 i zakazala finale sa ekipom Zadra.

Igrač utakmice bio je Domagoj Vuković sa 15 poena, deset skokova i tri asistencije. Filip Bundović je imao odličan peonterski učinak sa 21 postignutim poenom. Kod Dubrave se istakao Rajaofera sa 16 poena. sedam skokova i šest asistencija.

ZADAR – CEDEVITA JUNIOR

Prvo poluvreme druge polufinalne utakmice na Gripama donelo nam je uzbudljiv meč, brzu i agresivnu igru. U Cedeviti Junior bili su svesni svog deficita, kada su u pitanju prodori i kontakt igra, pa su se već na startu okrenuli šutu sa distance. Utakmicu su otvorili sa dva pogotka za tri. Sa druge strane, Jusupovi izabranici napadali su prodorima i prve poene postigli sa polaganja. Zagrepčani nastavljaju paljbu sa distance, kada pogađaju Rašić i Serdarušić. Nakon nekoliko neuspešnih pokušaja za tri Zadra, Luka Božić pogađa pull-up trojku, a potom i polaganje za izjednačenje. U nastavku Rašić pogađa još dva puta za tri i beleži 12 poena u prvih deset minuta. Druga deonica protiče u znaku Zagrebačkog tima. Iako su ostvarili poenterski lošiji učinak u odnosu na prvu četvrtinu, dobra igra u odbrani pomogla im je da do kraja poluvremena steknu dvocifrenu prednost. Uspeli su da se nose sa fizički nadmoćnijom ekipom Zadra i skupljanjem u odbrani ih ostavili na svega 13 poena u drugoj deonici. Početak treće četvrtine, suprotnost je onom što smo gledali prvih 20 minuta. Zadar je drugo poluvreme otvorio trojkom, a Cedevita sa dva vezana promašaja. Agresivnost Zadra na obe strane parketa, izbacila je u potpunosti iz ritma tim iz Zagreba. Promašaji su uneli nervozu u Mulaomerovićev tim. U kratkom vremensku roku napravili su dva nesportska faula, dok se prednost postepeno topila. Iskoristio je Damir Mulaomerović timeout da prekine seriju Zadra i da priliku svojim izabranicima da ohlade glavu. Po povratku na parket vezuju dva dobra napada ali potom opet donose loše odluke, što Zadar koristi i preuzima vodstvo. Tokom treće deonice, Split je postigao samo devet poena, pa je Zadar nakon pola sta igre imao četiri poena prednosti. Početak poslednjeg kvartala, dao je naznake da će nas očekivati uzbudljiva i neizvesna završnica. Zadar je napadao prodorima, a Cedevita pogađala sa distance. Trojkom Serdarušića, Zagrepčani vraćaju vodstvo ali sledi serija u kojoj Žganec i Lakić pogađaju za +5. Rašić pravi drugu nesportsku grešku, Božić pogađa sa slobodnih bacanja, a nakon trojke Marka Ramljaka, Zadar dolazi do dvocifrene prednosti. Do kraja meča. Cedevita ne uspeva doći do koša iz igre. Na kraju, Zadar ubedljivo slavi 83:72 i zakazuje finale protiv Cibone.

Luka Božić je još jednom pokazao zašto je ne samo najkorisniji igrač u Zadru, već i u regionalnoj ligi. Sa 34 odveo je svoj tim u finale Kupa Krešimira Ćosića. Istakao se i Ramljak sa 12 poena i deset skokova, kao i Žganec sa 11 poena i sedam skokova. U poraženoj ekipi, Sandro Rašić je zabeležio 26 poena uz šut za 3 – 7/10.