Častan poraz Partizana pun gorčine i gneva

Partizan Mozzart Bet poražen je na prvoj utakmici u mini španskoj turneji u duplom kolu Evrolige.

U devetom kolu najelitnijeg takmičenja, Barselona je bila bolja od crno-belih rezultatom 79:68.

izvor: EUROLEAGUE BASKETBALL

Ovu utakmicu su obeležile neugodna povreda domalog prsta centra Partizana Alena Smailagića pred sam kraj meča, kao i skandalozna uvertira istog.

Naime, čelnici katalonskog kluba su na dan utakmice poništili uredno kupljene karte navijačima Partizana koji su u velikom broju stigli u Blaugranu. Ova odluka je izazvala gnev svih pristalica crno-belih, a i samog kluba.

O ovoj situaciji se oglasio i trener Partizana, Željko Obradović:

Na samom početku utakmice timovi su bili potpuno ujednačeni. Partizan je do kraja prvog perioda uspeo da se odalji na šest poena u svoju korist, međutim na prvi “mali” odmor odlazi sa četiri poena prednosti.

Slab početak druge četvrtine za oba tima. Barselona je uspela da prekine taj krizni period i da dođe do izjednačenja nakon čega je usledio tajm aut Obradovića.

Nešto kasnije dolazi i do vođstva od dva poena razlike nakon čega Naneli pogađa tri slobodna bacanja gde svoj tim vraća u prednost.

Partizan ponovo ulazi u krizu i Barselona uspeva da povede sa četiri poena razlike. Barselona svojom sjajnom serijom 10:2 odlazi na odmor sa prednošću 39:32.

Ponovo Katalonci ulaze u četvrtinu bolje i dolaze do najveće prednosti od 11 poena na samom početku drugog poluvremena. Sjajnom igrom začinjenom nemoći Partizana, crveno-plavi dolaze i do prednosti od 16 poena.

Međutim, raspoloženi Anđušić je crno-bele držao u igri. On je u trećoj deonici postigao 13 poena.

Na samom početku poslednjeg kvartala domaći tim dolazi i do +17. Danilo Anđušić nastavlja sa svojom odličnom igrom i biva najbolji igrač Partizana i u poslednjoj četvrtini.

Pred samu završnicu na dva minuta do kraja, iako nije bilo najboljih igrača u postavi, Partizan uspeva da se spusti na osam poena zaostatka.

Konačan rezultat 79:68 u korist domaćina!

Barselonu je predvodio sjajni Nikolas Laprovitola. On je ubacio 13 poena i asistirao šest puta. Pratio ga je Tomaš Satoranski sa 10 poena i po tri skoka i asistencije.

Kod beogradskog tima, Danilo Anđušić bio je ubedljivo najbolji igrač. On je za svega 18 minuta na terenu ubacio čak 23 poena. Dvocifren je bio još i Džejms Naneli sa 10 poena, a debitovao je u Evroligi Vladimir Brodzianski koji je zabeležio tri poena i pet skokova za 18 minuta na parketu.

Obe ekipe su se mučile u šutu za tri poena. Barselona je dala osam trojki iz 25 pokušaja dok je Partizan bio precizan šest puta od ukupno 30 šuteva.

Domaći su bili precizni u 45% šuteva iz igre, dok je Partizan što se ovog segmenta igra tiče odigrao jedan od najlošijih mečeva. Igrači Partizana bili su uspešni u svega 34% slučajeva.

Posle dužeg vremena, Partizan je izgubio bitku u skoku. Ukupno 40 uhvaćenih lopti domaćih je bilo izuzetno bitno u okršaju protiv Partizana koji je uhvatio 30 lopti.

U asistencijama je takođe Barselona bila bolja. Čak 18 asistencija imao je španski tim u odnosu na deset uspešnih dodavanja beogradskog tima.

Bio je ovo težak poraz za Partizan, ali već u četvrtak imaju šansu da se isprave protiv kraljevskog kluba u Madridu. Barselona će u petak ugostiti Baskoniju.