Braun pogodio samo halu! Makabi ipak slavio u Pioniru

Ekipa Makabija je u okviru 15.kola Evrolige, u Pioniru, dočekala ekipu Baskonije i ujedno je i savladala, rezultatom 89:81 (22:22; 25:27; 21:18; 21:14).

Prvo poluvreme je bilo veoma efikasno, od samog starta utakmica je bila u egalu, koš na koš. U prvoj četvrtini se nekoliko puta smenjivala prednost, sve do početka drugog perioda kada se Makabi konačno odlepio. Serijom 10:1, domaćin je otišao na +7, a u narednim minutima i čak na +11, a sve na krilima sjajnog Džejms Veba koji je u jednom trenutku od 18 poena Makabija, postigao 12 (8 u seriji). Pred sam odlazak na petnaestominutni odmor, u poslednja dva minuta, gosti iz Vitorije su napravili seriju 0:11, i poenima Sedekerskisa otišli sa +2 na poluvreme (47:49).

Drugi deo utakmice, kao što je zatvorila prvi, i ovaj je otvorila Baskonija, koja je nastavila svoju seriju 0:11 na 0:15, ali je konačno i Makabi imao odgovor. Vratio je Makabi ponovo meč na jedan posed i tako izneo četvrtinu da bi na kraju i ostvario prednost pred poslednju malu pauzu, 68:67. Makabi ovu prednost nije ispustio do samog kraja meča! Nije imala mnogo šansi Baskonija, pokušaja da, ali baš ništa konkretno. Čak 8 od 14 poena, koliko su postigli u poslednjoj deonici, došlo je sa linije penala. Domaćin je tačku na meč stavio serijom 8:0 u poslednja tri minuta i tako upisao svoj deveti trijumf ove sezone.

Najefikasniji u ekipi Makabija bio je Džoš Nibo (17 poena, 11 skokova) sa indeksom 25, zatim Džejms Veb (17 poena, 8 skokova) sa indeksom 24 i Roman Sorkin (14 poena, 7 skokova) koji je sakupio indeks 23.

Lorenco Braun je iza sebe imao KATASTROFALNU partiju. On je na ovom meču postigao 2 poena, uhvatio 2 skoka i podelio 8 asistencija, ali je njegov šut iz igre bio 1/14 i uz to je izgubio 4 lopte i napravio 4 faula.

U ekipi gostiju najbolji igrač bio je Tadas Sedekerskis (15 poena, 11 skokova) sa indeksom 25, uz njega jedini raspoložen bio je Kodi Miler-Mekintajer (10 poena, 3 skoka, 8 asistencija) čiji je ukupan indeks iznosio 17.

Sa ovom pobedom Makabi zauzima 5. poziciju sa skorom 9-6 i u sledećem meču “dočekuje” ekipu Crvene zvezde, dok je Baskonija sada na skoru 8-7, zauzima 8. mesto i u četvrtak gostuje Anadolu Efesu.