Biberović zabiberio, Milano ipak preživeo

U poslednjem meču 31. kola Evrolige, košarkaši Milana ugostili su ekipu Fenerbahčea u svom domu, poznatijem kao “Mediolanum Forum”, i tom prilikom slavili rezultatom 77:76.

Ekipa koju sa klupe predvodi Etore Mesina, otvorila je utakmicu veoma dobro, posebno kada je šut za tri poena u pitanju. Već polovinom prve deonice Milano je imao osetnu razliku, pa je na prvi odmor otišao sa izvrsnih +10, kojih je gostujućoj ekipi obezbedio Sertač Šanli sa svojom serijom 2:6 (28:18).

Odlično su počeli utakmicu, a još bolje je nastavili. Fenerbahče je izgledao totalno nemoćno i posle 14 minuta igre, bili su na -17 (39:22). Ipak proigrala je Šarunasova četa, i na krilima pre svega dobre odbrane, uspela je da serijom 4:14, na veliki odmor ode sa “samo” -7 u “Forumu”.

Drugo poluvreme počelo je jednom veoma neefikasnom deonicom, koja je završena 16:15. Ponovo je Milano gradio svoju razliku, ponovo je ona bila dvocifrena, ali je na samom kraju Fener ponovo napravio mini seriju 0:5 i ostavio sebe u životu u ovoj utakmici.

Poslednjih 10 minuta bili su prava poslastica za ljubitelje ove igre. Fener je otvorio poslednji period serijom 0:5 (Motli pet poena), nakon čega je usledio “post” na šutu za dva poena, jer smo za tri minuta videli samo pogođene trojke, i to njih pet. U nastavku igre, Fener je dobio svoju priliku i trojkom Vilbekina uzeo svoju prvu prednost, još od početnih 0:3, odnosno 3:6. Pri rezultatu 70:73, koji je postavio Tarik Biberović, usledila je trojka Mirotića, zatim poeni Šildsa i bacanja Mirotića za 77:73, na 15tak sekundi do kraja. I kada je sve izgledalo gotovo, Biberović je na osam sekundi do kraja pogodio izuzetno tešku trojku preko Mirotića i uveo meč u pravu dramu. Na drugoj strani, sve što je Milano trebao da uradi je da izvede loptu i ode na liniju bacanja, međutim Šildsu je ispala lopta, Kalates je presekao, ali ipak nije uspeo da dođe do nje, pa je Nejpir uspeo da izdribla do kraja, iako je lopta bila praktično u rukama Fenera, a igrač sam u kontri.

Konačan rezultat bio je 77:76, a najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Šejvon Šilds, on je postigao 15 poena, uhvatio dva skoka i podelio pet asistencija za ukupan indeks korisnosti 23.

Milano je posle ove pobede na skoru 14-17, isto kao Partizan, Valensija i Efes, i sada je ozbiljan kandidat za plej-in. Oni u sledećem kolu gostuju Žalgirisu, dok će Fener sa 5. pozicije i skorom identičnim kao Olimpijakos, 19-12, dočekati berlinsku Albu.