foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer
Sportski direktor Panatinaikosa, Sani Bečirović, dao je svoj komentar na temu potencijalnog odigravanja utakmice između grčkog velikana i Boston Seltiksa.
Slovenac je za BasketNews otkrio da postoji mogućnost organizacije ovog meča:
“To su samo neke sitne provokacije, ali mislim da je to pravi koncept. Poznavajući našeg predsednika i trenera, to je njihov način i iskreno ispostavilo se da i jeste to pravi način da se priđe tim stvarima. Ne vidim ništa pogrešno u tome. To je nešto što mora da se dogodi i to u skorijoj budućnosti. Možemo da stavimo 100.000 ljudi na stadionu u Atini ako dovedemo NBA šampiona da igra protiv nas. Zašto to ne bismo uradili da poboljšamo popularnost košarke i zašto ne bismo dali navijačima da uživaju u takvom spektaklu?“.
Iako još dve strane nisu blizu dogovora, veruje da bi gostovanje Seltiksa bilo izvodljivo:
“Trenutno, nismo blizu da budem iskren. Imamo još godinu dana da rešimo to, ja mislim da je izvodljivo. Hoćemo da se igra na našem teren. Mi bismo voleli da se to igra u oktobru, na manjem terenu, jedna utakmica, po FIBA pravilima. Ovo su sve aspekti koje morate uzeti u obzir da biste kreirali model koji odgovara svima”.
Pročitajte
-
Obradović stiže u Jerulasim i dovodi bivšeg igrača Partizana
-
Budućnost završila i četvrti potpis: Amerikanac sa crnogorskim pasošem ostaje!
-
Evroligaš ozbiljno zagrizao za Sterlinga Brauna
-
Penjaroja: Igrači su bili na 100 odsto i nemam ništa loše da kažem za njih
-
Kabengele: Krvario sam i morao sam na klupu, svi smo verovali Aleksi

