Baskonija zatrpala koš Virtusa i ugrabila poslednju kartu za plej-of

Pred punom Buesa Arenom, domaći su, uz 16 ubačenih trojki, slavili u poslednjoj utakmici prvog ikad evroligaškog plej-ina i tako se plasirali u plej-of.

Početak meča protekao je u znaku Sedekerskisa i Belinelija, koji su sami postigli prvih 11, odnosno prvih 10 poena za sva svoje timove. Rezultatska klackalica je trajala sve do kraja četvrtine, koja se završila košem uz zvuk sirene Lundberga za 21:22.

Prva polovina druge četvrtine prošla je brzo, bez puno prekida u igri. Obe ekipe su počele dobro u napadu, a imali smo priliku da vidimo i dobru odbranu oba tima i niko i dalje nije mogao da napravi veću prednost. Baskonija je pogađala za tri dok su gosti uglavnom pronalazili poene iz reketa. Na kraju prvog poluvremena, potpuni egal 41:41.

Izgledalo je na početku treće četvrtine da će se i ovaj period igrati koš-za-koš, a onda je na krilima dobre igre u tranziciji Miler-Mekintajera i šuta za tri Markusa Hauvarda, Baskonija napravila seriju od 12-0 i stekla najveću prednost jednog od timova u dotadašnjem toku meča. Domaći su nastavili da igraju svoju igru, Hauvard je šutirao iz sve veće daljine i njihova prednost je rasla i do +16. Na poslednji odmor otišlo se rezultatom 72:57.

Nisu odustajali igrači Bolonje ali na sve što bi uradili su domaći, predvođeni razigranim Hauvardom, imali odgovor. Utakmicu su, na kraju, bez ikakve neizvesnosti domaći priveli kraju. Konačni rezultat – 89:77.

I dok Baskijci idu na megdan Realu, sezona Virtusa u Evroligi je završena. Iako su u prvom delu sezone beležili rezultate koji su ih ostavljali u samom vrhu tabele, oni su na jako loš način završili sezonu, pa je pravo malo čudo i sama činjenica da su “preživeli” prvu plej-in utakmicu u Istanbulu.

Za domaće najefikasniji je bio Markus Hauvard, koji je uz 8/19 za tri postigao 28 poena. Kostelo se istakao sa svojih 19, Sedekerskis je postigao 16, a dobru rolu je odigrao i Miler-Mekintajer, koji je zabeležio 8 poena i isto toliko asistencija.

U ekipi Virtusa najviše poena je imao Šengelija, koji je upisao 15, uz 7 skokova. Njega je pratio Heket sa 13, a Kordinije, Lundberg i Belineli dali su po 10.