Avramović promašio pobedu u Morači, majstorica u Beogradu

Košarkaši Budućnosti uspeli su u tvrdoj utakmici da posle velike izbore majstoricu u polufinalnoj seriji ABA lige.

U prvoj četvrtini Partizan je pronalazio dobra rešenja, dok je Budućnost uspevala da nađe put do linije za slobodna bacanja i tako održavala egal. Na kraju prve četvrtine bilo je 20:23.

Druga četvrtina donela je agresivniju odbranu Budućnosti protiv koje Partizan nije mogao da se snađe, ali ni domaći nisu mogli da pronađu lak put do koša. Za Budućnost se pojavio Flečer Megi koji je sa dve trojke doveo svoj tim u prednost. Gosti su uspeli da se trgnu i iz par kontri uspeli da vrate prednost. Posle prvog poluvremena bilo je 36:40

Treća četvrtina protekla je uglavnom u egalu. Budućnost je na oko 2 minuta do kraja deonice stekla prednost od +5 i pred odlučujuću četvrtinu rezultat je bio 62:57.

Prva dva minuta poslednje četvrtine protekla su bez poena, a onda je Budućnost stekla prednost od +9 sredinom četvrtine nakon nesportske greške Kaminskog koji je dobio i tehničku posle koje je morao put svlačionice. Partizan je od tog trenutka igrao sa petorkom sa tri beka i Nanelijem na 4 i zaigrao je bolje, pa je i pored promašenih zicera i slobodnih bacanja uspeo da se vrati u meč.

Delovalo je kao da Budućnost ima pobedu u svojim rukama ali je Kamenjaš promašio oba slobodna bacanja na +1 i 10 sekundi do kraja. Avramović je potom istrčao kontru i pokušao baš preko njega da pogodi kratak put iz reketa o tablu, ali nije bio precizan. Konačni rezultat 74:73. Odlučujući meč se igra u petak u Beogradu.