ABA: Da li je ovo bio meč koji prelama sezonu?

U 21. kolu Admiralbet ABA lige, crno-beli su u prepunoj Štark Areni dočekali i pobedili svog Večitog rivala, ekipu Crvene zvezde. Za ekipu Partizana na samom startu utakmice na parketu su se našli: Smailagić, Ledej, Trifunović, Panter i Madar. Sa druge strane, startnu petorku tima sa Malog Kalemegdana činili: Martin, Bentil, Lazarević, Nedović i Kampaco.

Prve poene na meču postigao je Alen Smailagić, koji se ove sezone odlično snalazi na poziciji pet, iako to nije njegova prirodna pozicija. Za ekipu Crvene zvezde meč otvara Fakundo Kampaco poenima sa slobodnih bacanja. Borba je vidljiva od prvog minuta utakmice, a nakon mrtve lopte atmosfera se rasplamsala. Prvi šut za tri poena i pogodak za Zeka Ledeja, ali je Lazarević uzvratio flouterom sa mnogo osećaja. Zvezda bolje otvara utakmicu i vodi rezultatom 10-5, što je rezultiralo tajmautom Željka Obradovića. Alen Smailagić je nakon samo pet minuta napravio tri faula, zbog čega se seli na klupu. Izabranici Duška Ivanovića su se odvojili na čak 19-6. Prvu deonicu obeležio je veliki broj faulova i slobodnih bacanja, a rezultat na kraju iste je 24-13 u korist Crvene zvezde.

Strpljivo je Zvezda otvorila drugu četvrtinu trojkom Filipa Petruševa. Kako je završio prošlu, tako je Partizan otvorio ovu deonicu, poenima sa slobodnih bacanja Matijasa Lesora.  Sjajno je asistirao Kampaco za Filipa Petruševa koji napad završava zakucavanjem. Crveno-beli odlaze na tajmaut sa maksimalnom prednošću od 15 razlike. Lesor nastavlja sa izvođenjem slobodnih bacanja, čak 12 u dosadašnjem toku utakmice, ali promašuje oba. Jedan od šuteva iz arsenala Džejmsa Nanelija završen pogotkom. Sjajna blokada Nanelija zapalila je Štark Arenu. Perfektno poluvreme izabranika Duška Ivanovića, perfektno poluvreme Fakunda Kampaca – čak 21 poen.

Drugo poluvreme je otvoreno izgubljenom loptom i sa dva faula crveno-belih. Aleksa Avramović otvara ovo poluvreme poenima sa poludistance. Matijas Lesor nastavlja gde je stao, postiže 2+1 uz jako zakucavanje. Probudio se Luka Vildoza i postiže četiri vezana poena. Vidna je znatno bolja energija igrača Partizana u drugom poluvremenu. Kapiten Partizana, Kevin Panter, postiže trojku i smanjuje na deset razlike. Mini serijom 4-0 Zvezda odbija nalet Partizana, ali sve to poništava Jam Madar vezavši pet jako bitnih poena i pred poslednju deonicu odlazimo sa rezultatom 63-66 u korist crveno-belih.

Na samom startu ključne deonice Matijas Lesor snažno zakucava. Fenomenalnom blokadom na obruču zaustavio je napad Zvezde Alen Smailagić, a prve poene za vođstvo crno-belih postiže Zek Ledej, nakon čega je utakmicu završio Fakundo Kampaco zbog pete lične greške. Energija i dobre odluke u napadu, uz jaku odbranu dovode do najvećih +8 za ekipu Partizana. U prvih pet minuta poslednje četvrtine Partizan vodi sa čak 13-0. Međutim, Mitrović prekida seriju Crno-belih košem uz faul. Dante Egzum pogađa trojku iz ugla za najvećih +11. Rezultat na kraju utakmice je 92-81 u korist ekipe Partizana.

Najistaknutiji u ekipi Partizana bio je Matijas Lesor sa 27 poena i 8 skokova, pratili su ga Zek Ledej i Dante Egzum sa po 17 i 15 poena. Sa druge strane, Fakundo Kampaco je ostao na 21 poenu iz prvog poluvremena, a sjajnu partiju pružio je Luka Mitrović koji je postigao 17.

Večite rivale do kraja nedelje očekuju evroligaški mečevi, Partizan u četvrtak gostuje Efesu, a Zvezda u petak ide u Blaugranu.