Kako prenosi Eurohoops, Bešiktaš će od sledeće sezoen postati član Evrolige.
Jednoglasnom odlukom borda Evrolige Bešiktaš će postati član najelitnijeg evropskog takmičenja, prvi put još od sezone 2012/2013. Bešiktaš će zameniti Monako, koji će se usled finansijskih problema takmičiti u Evrokupu.
Dušan Alimpijević će tako ponovo biti evroligaški trener, nakon što je u sezoni 2017/2018 vodio Crvenu zvezdu.

