Novajlija doneo Žalgirisu prekid crne serije!

Konačno je posle 6 uzastopnih pobeda Barselone, Žalgiris uspeo da upiše trijumf pred svojim navijačima u Žalgirio areni! Nakon jedne teške utakmice, na mali broj poena, domaćin je slavio 74-67. Ujedno je ovo i prva pobeda u ovosezonskom izdanju Evrolige, i vrlo verovatno nada da Zeleni mogu i više nego što mnogi od njih očekuju. Barselona mora da radi na igri, neki igrači nisu bili u potpunoj formi i konkcentraciji, i biće ni malo lak zadatak pred Penjarojom.

Žalgiris je kvalitetno započeo ovaj meč, napad je bio na nivou, sa kvalitetnom, ali jednostavnom igrom. Timski karakteristično dobra ekipa, ali je ipak u ovom periodu prednjačio novi-stari Ignas Brazdeikis sa šest poena. Odbrana je radila svoj posao, te je Blaugrana postigla svega 14 koševa u prvoj četvrtini.

U drugom periodu nastavilo se istom merom, domaćin je držao konce, a gost je igrao kao marioneta. Tajron Volas je pokazao zašto je on baš izabran da bude startni bek šuter u ovom sastavu. Barsa se donekle probudila na sredini ovog dela igre, da bi ubrzo domaćin stvorio dvocifrenu prednost. Dve bitne trojke je postigao Arnas Butkevičijus, ali je glavna figura meča ipak bio i dalje Brazdeikis. Sa druge strane, istakao se Laprovitola kao neko ko je vukao svoj tim.

Crni period za domaće, dok se tim Đoana Penjaroje polako ali sigurno, vratio u meč. Kvalitet na drugoj strani terena je urodio plodom, te je Žalgiris sveden na samo sedam poena u trećoj deonici meča. Lapro je bio uzdanica, dok je Parker bio ništa manje kvalitetan.

Kraj treće i prva dva minuta četvrte četvrtine, Žalgiris pravi seriju 9-0, i ovde se već nazire početak kraja. Trudili su se gosti, preko Parkera i Veselog, ali onda se pojavio Silvejn. Postigao je svega jednu trojku i jedno slobodno bacanje, da bi u odlučujućem periodu zatrpao koš Barse sa čak 15 poena. Panter se tek onda probudio, kada je Fransisko bio u zoni, pokušao da vrati Katalonce u život, ali uzalud. Hladnokrvni Francuz je ostao pribran i doneo svom timu prvu pobedu.