Maestralni Nedović režirao pobedu Zvezde u Podgorici

Košarkaši Crvene zvezde savaladali su ekipu Budućnosti rezultatom 75-73 u derbiju petog kola ABA lige.

Utakmica je počela dosta sporo napadački za obe ekipe, nakon tri minuta igre rezultat bio svega 2:1 u korist domaćih. Budućnost je prva donekle uspela da nađe napadački ritam. Nakon koša uz faul Jogija Ferela, napravili su seriju 5-0, te su na prvi tajmaut otišli sa tri poena prednosti. Tek pred kraj četvrtine obe ekipe su uspele da nađu kakav-takav napadački ritam. Na kraju prvog perioda gosti su vodili 17:16. Takođe, Budućnost je imala veliku prednost u skoku, 14:7, od čega je Kenan Kamenjaš uhvatio čak šest.

Budućnost je mnogo bolje ušla u drugu četvrtinu, serijom 7:2, što je nateralo Janisa Sferopulosa da traži tajmaut. Ipak, ni to nije zaustavilo seriju Budućnosti, koja se još više uvećala trojkom Flečera Megija, a trojka Rašida Sulaimona donela je domaćoj ekipi prvu dvocifrenu prednost. Nastavilo je da se igra u brzom ritmu, obe ekipe su odgovarale na serije jedne drugima, a na poluvremenu Budućnost je imala prednost 37:33.

Zvezda je odlično ušla u drugo poluvreme, serijom 7:2, i tako je stigla do novog vođstva, 40:39. Ipak, Budućnost je uspela brzo da se vrati, pa čak i da uveća svoju prednost sa poluvremena, pa je Janis Sferopulos bio još jednom prinuđen da zatraži još jedan tajmaut. Sredinom četvrtine došlo je do povrede Džoel Bolomboja, za kojeg je utakmica u tom trenutku završena. Nakon toga usledio je i duži prekid utakmice. Pred poslednji desetominutni period Budućnost je imala prednost 58:52.

Poslednja četvrtina je, poput druge, počela dosta brže, a Nemanja Nedović je nastavio sa svojom sjajnom partijom, vezavši dve trojke na samom početku, ali je napravio i nesportski faul. Nažalost, opet je brzo usledio duži prekid. Zvezda je uspela da veže dve trojke, i tako povede 65:68. Nakon ovoga smo dobili novi prekid. Mekinli Rajt je nakon prekida napravio svoju seriju 4-0 i vratio prednost Budućnosti. Nedović je nastavio tamo gde je stao pred prekid, i pogodio još jednu trojku, koja je vratila prednost Zvezdi. Rezultatska klackalica se nastavila, a pobednik u borbi živaca bila je Crvena zvezda.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nemanja Nedović sa 24 poena, dok je Mekinli Rajt predvodio Budućnost sa 20 poena i 7 asistencija.