Iznenađenje na Gripama, Split savladao Zvezdu!

Split je napravio veliko iznenađenje i savladao je aktuelnog šampiona ABA lige, rezultatom

Zvezda je utakmicu otvorila serijom 5-0, da bi potom Split odgovorio svojom velikom serijom 11-2, pogodivši tri trojke, dve od strane Antonia Jordana. Na drugoj strani je Majk Daum vrlo dobro počeo meč, sa svojih sedam ubačenih poena u prvoj deonici. Četvrtina je bila sve sporija kako je odmicala, a na prvu pauzu domaćini su otišli sa dva poena prednosti.

Split je dosta bolje ušao u drugi desetominutni period, serijom 6-0, a Borna Kapusta je nastavio sa svojom sjajnom partijom. Zvezda je sa dve vezane trojke, prvo Teodosića, pa potom i Dobrića, uspela da spreči Split da ode na neku veću prednost. Nastavio je šut da služi crveno-bele tokom ove četvrtine, a do svog drugog vođstva na utakmici su stigli nakon zakucavanja Bolomboja. Do kraja poluvremena se igralo u dosta brzom ritmu, a na poluvremenu je rezultat bio 39:37 u korist Zvezde.

Početak drugog poluvremena obeležio je veliki broj grešaka na obe strane. Dobrić je u ovom periodu nastavio sa svojom odličnom šuterskom partijom, vezavši dve trojke, za ukupno 14 poena. Za Split su u tokom većeg dela ovog perioda poene uglavnom postizali Krešimir Ljubičić i Šenon Šorter, a posle se priključio i Škara, koji je pokrenuo seriju 8-0 Splita, nakon koje su domaćini stigli do izjednačenja, ali je ipak Zvezda pred poslednju četvrtinu imala prednost od jednog poena.

Split je bolje ušao i u ovu deonicu, mini serijom 4-0, nakon čega je opet usledila serija grešaka obe ekipe. Ekipe su bile poprilično ujednačene tokom većeg dela ove četvrtine, a serija od 5-0 Jaga dos Santosa je vratila prednost gostima. Split je odgovorio svojom serijom 9-0, i tako obezbedio novo, veliko vođstvo, 78:71. Nedović je trojkom prekinuo ovu seriju i vratio zvezdu na -4 na nešto manje od minuta do kraja susreta. Na kraju Zvezda nije mogla da stigne Split, te su domaći uspeli da ostvare pobedu rezultatom

Najbolji pojedinac u redovim domaćih bio je Borna Kapusta, sa 12 poena i sedam asistencija uz indeks 24, dok su najefikasniji bio Šorter sa 17 poena. Zvezdu je predvodio Majk Daum sa devet poena i pet skokova uz indeks 15, dok je najbolji strelac ekipe bio Nedović sa 16 poena.