Zvezda se pobedom vratila na pravi kolosek!

Košarkaši Crvene Zvezde MTS ostvarili su trijumf u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige nad FMP-om.

Konačan rezultat bio je 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15).

Utakmicu je zasigurno obeležio Nikola Ivanović. Crnogorski reprezentativac postigao je 22 poena uz tri skoka i dve asistencije. Nadamo se da će ova partija biti samo početak njegovih boljih igara ove sezone.

PRVA ČETVRTINA

Na samom početku meča Bentil je izveo jedno atraktivno zakucavanje nakon Zvezdine kontre. Ben je postigao brza četiri poena, ali i vrlo rano ušao u problem sa prekršajima. U redovima protivnika od samog starta se kao glavna napadačka opcija istakao Trent Frejzer. Organizator gostiju je vrlo dobro i efektno probijao odbranu domaćina i razigravao kako sebe tako i saigrače. Tim iz Železnika je u prvoj deonici služio šut za tri (4/7), nametnuli su svoj tempo; puno trčanja i pokušaja sa distance.

Sa druge strane, kod Zvezde je ponovo Vildosa bio najaktivniji. Iako je uzorak jako mali, zaista deluje da će ključevi tima biti u njegovim rukama. Svoj napadački potencijal bi mogao pokazati pogotovo kada se vrati Nedović.

Nemanjin povratak se iščekuje i najavljuje iz dana u dan.

Na kraju prve četvrtine, FMP je vodio pola koša razlike – 24:25

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

DRUGA ČETVRTINA

Gosti su u vrlo brzo ispunili bonus, posle samo dva minuta igre u drugoj deonici. Crvena zvezda je znatno usporila tempo i pojačala odbranu. Osnovna dva fundamenta koji su bili potrebni za rezultat. Domaćin je iskoristio lake prekršaje protivnika i napravio seriju 7:0, koju je prekinuo mladi Šaranović trojkom. Dekocentracija u pojedinim situacijama, ali i mnogo bolja Zvezda bili su razlog njene prednosti u drugoj četvrtini.

Nikola Ivanović se jako dobro uveo u meč, sa jednom trojkom i pogotkom sa distance. Koliko je šut varljiva kategorija, FMP je najbolje osetio u drugoj deonici. Više nije bilo onoliko otvorenih pozicija kao posledica dobre i pokretljive odbrane domaćina.

Pored Ivanovića, prvo poluvreme obeležile su dve blokade Mitrovića, obe nad Jankovićem.

Drugih deset minuta pripali su samo košarkašima Crvene zvezde. Pokazali su veći kvalitet, ali i smirenost i otišli na pauzu sa 11 poena prednosti.

TREĆA ČETVRTINA

U trećoj deonici situacija se iz druge četvrtine samo prenela. Bentil je imao solidnu rolu na samom početku koju je obeležio sa jednom trojkom i dvojkom. Ipak, posle dugo vremena (može se slobodno reći i prvi put ove sezone) najefikasniji u Zvezdi nije bio igrač iz reketa. Džonija Ivanovića je i u trećoj četvrtini služio šut i predvodio je svoj tim po poenterskim učinkom. Videlo se da igra sa posebnim imperativom, da i navijačima svog tima i brojnim drugim kritičarima pokaže koliko zaista može.

Pri kraju deonice, u trenutku kada na terenu nisu bili ni Ivanović ni Bentil desio se nagli pad koncetracije Zvezde. Kako to obično i biva u poslednjem periodu. Gosti su to iskoristili i zahvaljujući trojkom raspoloženog Frejzera otišli na odmor sa “malih” šest poena zaostatka.

ČETVRTA ČETVRTINA

Lošu igru u poslednjim momentima, Zvezda je nastavila i na početku poslednje deonice. Ogromne probleme tokom čitavog meča zadavao je Nikola Janković, posebno pri skoku mada ni u piku nije izgledao loše. Gore pomenuti Frejzer je uzimao skoro svaki šut koji mu je izgledao moguć pa se par puta i propisno ispromašivao. Iako je FMP mogao lako da stigne do minimalnog zaostatka nije iskoristio svoje šanse koje je Zvezda kaznila. Poprilično lako i brzo se vratila u meč, trojkama Dobrića i Vildoze. Pre kraja meča, Bentil je napustio teren zbog pet faulova.

Tokom čitavog duela gledali smo amplitude u vidu dvocifrenog vođstva Zvezde i naglog povratka gostiju. Tako je bilo i u finišu četvrte četvrtine. Tim iz Železnika je ponovo mogao da vrati utakmicu na jedan posed (po ko zna koji put zaista), ali su lošom odbranom i pre svega čudnim opcijama u napadu sebe izbacili iz igre. Stepanović je imao jednu katastrofalnu sekvencu. Prvo je napravio nesmetan faul, a zatim promašio čak tri uzastopna slobodna bacanja.

Na kraju, domaćin je ipak zasluženo odneo pobedu i nastavio pobednički niz. Kako u Admiralbet ABA ligi, tako i u duelima protiv FMP – a.