Zadar razbio Cedevita Olimpiju i preuzeo četvrto mesto

Pred izuzetno raspoloženom publikom na Višnjiku, ekipa Zadra je odigrala jednu od najboljih utakmica sezone i zabeležila veliku pobedu nad Cedevita Olimpijom.

Zadar je već u uvodnim minutama meča pokazao gostima da ih na Višnjiku ne očekuje lak plen. Slovenački tim je utakmicu otvorio izuzetno lošom defanzivnom igrom, što su domaći iskoristili za seriju 6:0 i primorali Martiča da zatraži tajmaut nakon nešto više od dve minute igre. Iz tajmauta Zadar nastavlja u istom ritmu. Lakić krade loptu, a Božić dominira nad Radovićem u igri jedan na jedan. Cedevita Olimpija ima problema pri šutu sa distance, a prvu trojku postiže Džastin Kobs. Zadar uzvraća odličnim kontranapadom i još jednom uspešnom saradnjom Božića i Mazalina. Prvu deonicu Zadar dobija 23:13 i to bez izgubljene lopte.

Drugu četvrtinu Cedevita Olimpija otvara loše. Aleksander Šaškov pravi faul na šutu i šalje Drežnjaka na liniju slobodnih bacanja. Budi se Zoran Dragić, pogađa za tri poena i smanjuje zaostatak na jednocifren broj. Gosti se postepeno vraćaju u utakmicu, a trener Jusup ne želi da rizikuje pa poziva tajmaut. Tokom kratkog predaha skreće pažnju svojim igračima na propuste u odbrani. Ekipa se po povratku na parket vraća u pravi ritam. Luka Božić postiže tri brze trojke u svega dva minuta. Zadar vraća kontrolu skoka, igra izuzetno brzu, kontakt igru i pravi veliku seriju – 13:0. Odlična odbrana domaćih svodi goste na svega jedan poen u poslednja četiri minuta prvog poluvremena. Nakon 20 minuta igre, rezultat je bio 47:31.

U trećoj deonici nastavlja se dominacija Jusupove ekipe. Nesportski faul pravi Alen Omić, Ramljak pogađa slobodno i napad za Zadar. Božić lakim poenima donosi +21 Zadru. Slede dva neuspešna napada gostiju, a potom laki poeni za Drežnjaka koji primoravaju Martiča da zatraži tajmaut. Blažič promašuje trojku po povratku na parket. Drežnjak hvata ofanzivni skok i otvara kontru, dolazi do poena na asistenciju Arijana Lakića. Nastavlja se odlična igra Zadra u tranziciji. Dok prednost domaćih raste, rastu u tenzije u redovima gostiju. Nakon 30 minuta igre, Cedevita Olimpija je u potpunosti razbijena i Zadar vodi 72:48.

U četvrtoj deonici gosti igraju za nijansu bolje ali im Zadar ne dozvoljava da se vrate u igru. Velika prednost ostavila je prostor da na parket uđu igrači koji nisu deo uže rotacije domaćih. Jusup svoje najbolje igrače izvodi iz igre kako bi ih publika pozdravila. Krševan Klarica menja odličnog Arijana Lakića, kojeg pozdravlja celi Višnjik. Iz igre izlazi i Luka Božić, koga navijači ispraćaju povicima MVP. Konačan rezultat 88:65, postavlja Dario Drežnjak pogodivši trojku.

Nije Zadar danas imao slabu tačku na parketu, svi igrači su radili ono što se od njih očekuje, a najbolji je ponovo bio Luka Božić. MVP ABA lige je zabeležio 26 poena, sedam skokova i osam asistencija, te ostvario indeks korisnosti 34. Veliku ulogu imao je i Arijan Lakić sa 13 poena, pet asistencija i tri ukradene lopte. Dvocifreni su bili i Ramljak, Drežnjak i Mazalin.

U poraženom timu istakao se Aleksander Šaškov sa dabl-dabl učinkom – 15 poena i 12 skokova.