Triler završnica pripala Efesu

Utakmica koja je jako bitna u rezultatskom značaju, Fenerbahče se bori za domaći teren, dok se Efes bori za plej-in. Takođe, sve oči uprete iz Srbije u ovaj meč jer može odrediti dalji tok takmičenja za Partizan, da li će protiv Valenisje imati šansu da se domogne dalje u borbi za plej of.

Utakmica je krenula bukvalno rečeno van svakog tempa, bez ideja u napadu i jedne i druge ekipe, za pohvalu jedino jeste dosta bolja odbrana Efesa, nego što je to bio slučaj ranije, par izgubljenih lopti bez rezona takođe i šuteva na obe strane, rezultat je 13:16.

Ulaskom Marka Gudurića, Fenerbahče se malo konsolidovao i preuzeo prednost, Vilbekin je postigao svoju drugu trojku, i Papajanis sa svojih par atraktivnih poteza digao publiku na noge. Neuobičajen broj promašenih bacanja do sada na jednoj utakmici za ovo kratko vreme. Na tri minuta pre kraja poluvremena, trojka preko ruke Klajburna za izjednačenje. Odlična četvrtina za Papajanisa, jako bitna trojka Hejs Dejvisa pri kraju četvrtine. Rezultat je 36:32.

Kako je završio, tako je i započeo 3/4, trojka Hejs Dejvisa za najveću prednost Fenera, sada je plus 7. Efes ne dozvoljava tako lako da Fener prelomi utakmicu, trojka Larkina i 2 zicera za centre, ponovo je izjednačeno. Papajanis na ofanzivnom skoku skuolja sve , takođe je spustio klapnu u reketu, trenutno deluje na terenu kao Vilt Čemberlejn. Proradio je šut Efesa za tri, te Efes ponovo vodi. Gledamo rezultatsku klackalicu, ali se igra ponovo vratila kao na početku utakmice, Hejs Dejvis sa par promašenih zicera i otvorenih trojki, propušta šansu da uveća prednost za Fener. Neizvesnost se nastavlja, rezultat 52:51.

Katastrofalna igra Fenerbahčea dovodi Efes na plus 7, koji održava prednost sve vreme, za sada Fener bez rešenja. Činilo se da je Efes pobedio utakmicu, a onda trojka Papajanisa i izgubljena lopta Elajdže Brajanta, za minus 2,ali odmah nakon toga Bubua postiže bitnu trojku, čini se za pobedu. Marko Guduriiiiić kaže ne za sad, brza trojka Fenerbahčea, minus 2 i 35 sekundi do kraja. Larkin za dva poena na kraju napada i odmah trojka Biberovića za minus -1. Brajant je na liniji penala, PROMAŠUJE PRVO BACANJE, drugo pogađa, Hejs Dejvis uzima loptu, šut sa 9 metara iiiiii… NIŠTA.

Od jedne od lošijih utakmica ove sezone do nestvarne završnice, Efes je zaslužio ovu pobedu i ima velike šanse za prolazak u plej in.