Toni Parker ostavlja brata bez posla?

Čelnici Asvela razmatraju da prekinu saradnju sa trenerom seniorskog tima Ti-Džejom Parkerom posle serije loših rezultata. Fracnuski klub je pretpreo dva poraza na startu Evrolige od Crvene zvezde i Partizana.

Zvezda je na otvaranju sezone u Evroligi slavila rezultatom 94:73, izjednačivši klupski rekord po broju postignutih trojki na jednoj utakmici – crveno-beli su 17 puta bili precizni. Posebno je impresivno bilo prvo poluvreme, kada je Zvezda meč otvorila pogodivši prvih šest šuteva za tri poena, a onda do pauze ubacila još toliko.

Partizan je dodao na Parkerovu muku u drugom kolu, pobedivši 88:62. I izabranici Željka Obradovića su na poluvremenu imali ogromnu prednost, a pobeda koju su zabeležili najubedljivija je klupska ikada viđena na nekom gostujućem terenu u Evroligi.

Asvel je pobedio samo jednom na poslednjih pet mečeva i sada uprava tog kluba razmatra da otpusti Ti-Džeja Parkera. Njegov brat Toni, proslavljeni francuski reprezentativac i NBA plejmejker, prvi je čovek kluba.

Ti-Džej ima ugovor sa Asvelom do 2026. godine, ali performansi njegovog tima nikako ne opravdavaju godišnju investiciju od 21 milion evra, koliki je bruto budžet kluba.