Tip dana: Partizan – Studentski centar

U 19:00, Partizan će igrati drugu utakmicu četvrtfinala plej-ofa ABA lige protiv Studentskog centra. Nakon iznenađujućeg poraza u Pioniru, serija se seli u Moraču i Partizan mora pobediti kako ne bi senzacionalno ispali i završili sezonu.

U prvoj utakmici, Studentski centar je uspeo da pobedi rezultatom 84-83. Partizan je imao bizarnu situaciju da su sa Ledejem na terenu imali +21 prednost. Ledej je igrao 30 minuta, što znači da u 10 minuta bez Zeka, Partizan je izgubio 22 razlike. Nije bilo Smailagića, energija je bila loša, igrači su još uvek bili pod utiscima što su ispali iz Evrolige. Ali to ne sme biti izgovor.

SC Derby je što se tiče odbrane igrao zonu, i Partizan je imao malih problema. Ali najveći problem je bio energetski pristup crno-belih, koji nije bio na nivou pa je Studentski centar imao čak 19 skokva više.

Partizan je lako slavio u Morači u regularnoj sezoni

Kad se pogleda regularna sezona, Studentski centar je u Morači pružio solidan otpor Partizanu u prvih 15 minuta, ali su crno-beli dali gas, uspostavili kontrolu u utakmici i na kraju slavili 19 razlike. Mada je SC Derby tad imao Loren Džeksona na raspolaganju a sada ga nema- odbrana Studentskog centra je mnogo fleksibilnija bez Džeksona a Andrej Žakelj je pronašao načine da i napad bude dobar bez njega.

Ali neki segmenti odbrane Derbija nisu naročito dobri, Megi je loš defanzivac i često se kompenzuje time što se protivnička krila ostavljaju otvorena na liniji za tri poena. Ledej je imao čak 10 pokušaja za tri poena. Nije bio uvek otvoren ali dopušteno mu je toliko šuteva kako bi se sprečila igra unutra. Ovo je naš tip dana:

Zach Leday preko 11,5 kvota 1,9 Admiralbet

Ledej je u 30 minuta igre imao 20 poena. Smailagić nije igrao ali i da zaigra večeras, Ledej će sigurno imati opet bar 30 minuta u ovako važnoj utakmici. Naročito zbog činjenice da je Partizan imao +21 sa Ledejem na terenu. A pritom je Zek lošije šutirao za tri – samo 3/10. Takođe dobro za ovu opkladu je činjenica da će neiskusni Zvonimir Ivišić imati opet veću minutažu nakon odlične prve partije.

Ledej je u solidnoj formi, protiv Real Marida samo u petoj utakmici nije prešao ovu granicu- 13, 15, 15, 25 i 9 poena mu je bio učinak, a kao što sam napisao protiv Studentskog centra je imao 20 poena. Velike minutaže nisu problem za njega, a osim ako ne uđe u problem sa faulovima, moguće da će odigrati i više od 30 minuta.