Tip dana: Makabi Tel Aviv – Olimpija Milano

U 20:05, u okviru 32. kola Evrolige, Makabi dočekuje Olimpiju Milano. Tim iz Tel Aviva je u brutalnoj formi i u poziciji je da osigura F8, dok Milano je porazom od Efesa u prošlom kolu ostao na samo teorijskim šansama. Ovo je naš tip dana:

Makabi – Olimpija, pobeda Makabija uz hendikep -5,5 kvota 1,7 Soccerbet

Makabi je u sjajnoj formi, sa trenutno devet pobeda u nizu. Od toga, 5 su bile u Evroligi i samo jedna je bila jednocifrenom razlikom, protiv Fenerbahčea. Efes su demolirali 22 razlike, Baskoniju dobili s 14 razlike, Asvel u gostima s 18 razlike da bi ove nedelje demolirali Virtus sa 31 razlike.

Makabi je ove sezone najbolja domaćinska ekipa u Evroligi: imaju samo dva poraza cele sezone do sad kod kuće, uz 13 pobeda. Prosečno pobeđuju kući sa 9,2 razlike.

Sa druge strane, Milano je ispao iz odlične forme. Prvo su u domaćem prvenstvu izgubili od Breše, da bi ove nedelje u gostima izgubili od Efesa rezultatom 69-86. Drugo gostovanje u dva dana, a uz to iako se Šilds vratio, Mesina na raspolaganju nema Pengosa, Devona Hola, Datomea i Biligu. Iako se Šilds vratio, Efes je bez problema savladao Milano.

Makabi je slavio u Milanu

izvor: Youtube/ Euroleague Basketball

U prvom susretu Milana i Makabija, Makabi je slavio rezultatom 77-71. Vodio je Milano čak osam razlike na kraju prvog poluvremena ali je Makabi preokrenuo utakmicu. Milano je u odnosu na taj meč pojačan Šabazom Nejpirom koji igra odlično, ali Makabi je u stvarno odličnoj formi a kod kuće igaju fantastično. Na poslednjih pet gostovanja, Milano ima dve pobede i dva od tri poraza su bila s današnjim hendikepom.

Makabi se nije naročito potrošio protiv Virtusa, s obzirom da je meč bio rešen već u prvom poluvremenu i za očekivati je da večeras pobede sa makar šest razlike. Svežiji su tim i utakmica je kojom mogu da zvanično potvrde učešće na F8, i to uz ogromnu podršku publike.