Tip dana: Crvena zvezda – Valensija

U 19:00, u okviru 31. kola Evrolige, Crvena zvezda dočekuje Valensiju. Najavu meča možete pročitati ovde. Crvena zvezda još uvek ima teoretske šanse za F8, mada i sa svim pobedama do kraja ništa nije u njihovim rukama. Crveno-beli nisu igrali ABA ligu prošli vikend, pa su imali dodatan odmor da se spreme za duplo kolo. Ovo je naš tip dana:

Crvena zvezda – Valensija, poluvreme-kraj Crvena zvezda kvota 1,8 Meridianbet

Kao što sam u uvodu napisao, tračak nade za crveno-bele postoji. Ali moraće baš puno stvari da se poklope. Protiv Baskonije je Crvena zvezda upisala pobedu iako se u drugoj četvrtini Luka Vildoza povredio. Ali to je čak bilo bolje po igru crveno-belih, jer su se u sporijem tempu konsolidovali u odbrani i slomili napad Baskijaca.

I protiv Barselone, koja je dosta jača od Valensije, crveno-beli su se odlično držali iako nije igrao Nemanja Nedović. I Nikola Ivanović je upitan pored Vildoze, ali najvažnije je da Nedović igra i da je odmoran.

Sa druge strane Valensija je upala u minus fazu, nakon poraza od Monaka izgubili su i u domaćem prvenstvu. Bio je to poraz od Saragose koja se bori za opstanak, i to poraz od čak 11 razlike. Izgubila je Valensija i prvo poluvreme, Saragosa je kontrolisala ceo meč. Valensija ne može računati na Prepeliča, Pradilju, Kajl Aleksandera kao ni na već dugo odsutnog Rossoma i Himeneza.

Zvezda je dobila Valensiju bez Vildoze i Kampaca

izvor: Youtue/ Euroleague Basketball

U napetoj utakmici, crveno-beli su na kraju slavili rezultatom 77-75. Kampaco još uvek nije mogao da igra, dok Vildoza je bio povređen. Crvena zvezda je imala prednost od 6+ nekoliko puta u utakmici ali Valensija nije dala da se odlepe. Na kraju je završnica bila neizvesna, i Harper je promašio trojku za pobedu.

Večeras će crveno-beli biti u jačem sastavu s obzirom da igra Kampaco. Iako protiv Baskonije nije bio u najboljem izdanju što se tiče poentiranja, pronalazio je saigrače i bio je odličan u odbrani. Kris Džouns i Harper su igrači koje bi Kampaco mogao čuvati.

Crvena zvezda bi trebala večeras već u prvom poluvremenu da uspostavi kontrolu utakmice kao i u prošloj utakmici. Svežiji su u odnosu na Špance s obzirom da nisu imali utakmicu u ABA ligi.
Valensija šutira dosta trojki ali su protiv Baskonije crveno-beli pokazali da mogu da uspore utakmicu i iseku igru spolja. Valensija dve utakmice zaredom je gubila na poluvremenu i na kraju.