Studenti protiv Zvezde u usponu!

Nije Budućnost, jeste Podgorica. Košarkaši SC Derbija dočekaće aktuelnog šampiona regionalne lige, ekipu Crvene zvezde u devetom kolu AdmiralBet ABA lige

Svaki dolazak Crvene zvezde i Partizana u glavni grad Crne Gore jeste poseban doživljaj. Dueli Budućnosti i Zvezde imaju sada već podebelu istoriju, dok su se SC Derbi i crveno – beli sastali samo dva puta.

U oba prošlosezonska meča tim sa “Malog Kalemegdana” je izašao kao pobednik i to poprilično lako. U Beogradu je konačna razlika bila deset, a u Podgorici čak 32 poena prednosti!

Crvena zvezda sada i sa početkom ove sezone nije isti tim. Defakto da je trener promenjen, da je Vildosa u međuvremenu potpisan, ali su igra i sami rezultati značajno drugačiji.

Pobedom protiv Virtusa nastavljena je fantastična serija pobeda. Duško Ivanović još ne zna za poraz. Ukoliko slave protiv Studenata u nedelju, biće to sedma uzastopna pobeda Beograđana. A do 17. novembra imali su 1 – 6 u Evroligi i 4 – 1 u ABA ligi…

Od poraza od Fenerbahčea u Istanbulu i poslednjeg meča Vlade Jovanovića na klupi pa do danas prošlo je 16 dana.

U te dve nedelje i dva dana Duško Ivanović je stvorio tim koji ni defanzivno ni ofanzivno ne trpi, koji koristi svoje prednosti i protivnikove nedostatke i koji nošen publikom može sve.

Nema više unapred otpisanih utakmica niti lako dopuštenih poraza. Možda bi bilo previše da Ivanovićevu ekipu nazovemo “spartanskom”, ali da su igrači stekli ratnički i pobednički mentalitet, to svakako.

U meču protiv Virtusa, crnogorski stručnjak dobio je dugo čekano “pojačanje” u napadu. Ognjen Dobrić je odigrao najbolju partiju ove sezone sa 20 postignutih poena i indeksom korisnosti 17.

Čekao je Duško “Kobru” i dočekao je u pravom izdanju. Sa agresivom, svešću da napadne, ali i da se brani. Ognjen je pokazao kako je to kada proradi zvezdaški otrov u njemu i koliko je ubitačan.

Virtus nije pronašao lek, a deluje da je Dobrić tek u petak počeo svoju sezonu. Ako je neko zaslužio svaki minut čekanja, to je on.

Igrač koji dugo nije viđen na našim prostorima, sa takvom elegancijom i lakoćom postizanja poena jeste Luka Vildosa. Argentinac je četvrti najbolji trojkaš u Evroligi, a u utakmici u petak imao je 4/6 (4/4 u prvom poluvremenu).

Njegova kreacija sa Lukom Mitrovićem postaje zaista fantastično oružje. Protivnička odbrana ne može stalno da skuplja na Vildosi, a kada i skupi, Luka vrlo brzo prepozna takvu situaciju i upošljava Mitrovića koji dalje ide na prodor.

Skariolo je pokušavao sa raznim zonama i prepadima, međutim ništa nije donelo uspeha. Ne jer je Virtus igrao katastrofalnu odbranu, već je Zvezda sve prepoznala.

PROČITAJ NAJNOVIJE NA SAJTU:

Meč protiv SC Derbija ne bi trebao da bude velika prepreka za crveno – bele. Respekt uvek treba da postoji jer je to duh sporta i na kraju i uslov rezultata.

Ali je ipak realno očekivati da Zvezda bez velike muke odnese pobedu u Podgorici. Nedović je odigrao samo 12 minuta protiv tima iz Bolonje i očekuje se da bude odmoran za nedelju.

Bentil, Dobrić i Vildosa su poneli najveći teret pobede pa bi se mogao očekivati i njihova nešto manja minutaža.

Utakmica između SC Derbija i Crvene Zvezde igra se u nedelju, u hali “Morača” sa početkom od 17 časova.