Split pokupio aplauze Arene, zvižduci crno-belima rekli sve

Košarkaši Splita savladali su Partizan u Štark Areni rezultatom 74:67, napravivši tako najveće iznenađenje 19. runde regionalne lige.

Košarkaši beogradskog velikana ozbiljno su podbacili u večerašnjoj utakmici sa hrvatskim timom nakon čega su došli na skor 13-6 u ABA Ligi. Sada je definitivno da se Parni valjak nalazi u ozbiljnoj rezultatskoj krizi obzirom da iza sebe imaju poraz od Crvene zvezde Beograd u prošlom kolu Jadranske lige, a nakon toga i dva poraza u duplom kolu od Monaka i Virtusa.

Nakon tri šamara na gostovanjima, umesto utakmice za lečenje rana i najavu bolje forme, ne tako brojna publika kao inače u beogradskoj Areni videla je potpunu nemoć svog tima. Partizan je u meč ušao bez Kevina Pantera, Pi Džej Doužera i Uroša Trifunovića. Samo otvaranje meča je donelo nešto bolju igru Splita i početno vođstvo, na šta su odgovarili Aleksa Avramović i Zek Ledej. Šenon Šorter je već u prvoj deonici pokazao veliko raspoloženje za igru, a prvih deset minuta u Areni je prošlo u egalu uz, na kraju, blago vođstvo crno-belih (19:17). Nastavak igre je doneo smenjivanja u vođstvu, ali i jako dobar šut sa distance gostiju koji su sredinom četvrtine počeli da prave osetniju prednost, a u poslednji minut su uspeli da uđu i sa dvocifrenom prednošću. Kao šlag na tortu, nakon tajmauta, na par sekundi do kraja poluvremena Vito Kučić je pogodio trojku, petu za Split u drugoj deonici, za rezultat 30:44. Treći period doneo je još bolju igru gostiju, pre svega još konstantniji šut, da bi se u jednom trenutku došlo i do +20. Partizan je do kraja četvrtine uspeo da smanji zaostatak, ali to je i dalje bilo velikih +14 za goste pred odlučujućih deset minuta. Crno-beli su nakon četiri minuta igre nešto boljom odbranom uspeli da na kratko zaustave protivnika, te poenima u napadu dolaze na jednocifren zaostatak. Ipak, ekipa Slavena Rimca je i na to, kao i na sve danas imala odgovor Partizanu te nakon serije 6:0 dolaze na 15 poena viška na četiri minuta do kraja, sa kojih Partizan nije mogao da se vrati. Uspeli su do kraja izabranici Željka Obradovića da spuste razliku na -7 i tek toliko ublaže poraz.

Domaćim navijačima se dodatno pojačao gorak ukus iz prethodnih poraza, i to pred must-win utakmicu protiv Bajerna u četvtak, ali i Kup Radivoja Koraća koji počinje za deset dana. Split ovom pobedom, ubedljivo najvećom u sezoni dolazi do skora 9-10 i tako ulazi u plej-of zonu, i to na sedmu poziciju.