Slepi miševi se bolje snalaze u mraku La Fontete!

Od sjaja do očaja, to je bio put gostiju iz Bolonje na sinoćnoj utakmici u La Fonteti. Prednost pred veliki odmor, razigranost, čak 47 poena za dve četvrtine. Sve je palo u vodu nakon trećeg i katastrofalnog perioda po četu Luke Bankija. Izgubili su korak, a domaćin je igrao svoju igru. Drugo poluvreme je bilo apsolutno njihovo, u stilu u kakvom je to Mumbru želeo. Na kraju je slavila Valensija, u svom ‘mraku’. Rezultat nakon 40 minuta košarke bio je 79-71.

Efikasna četvrtina

Uvodni period je bio ujedno i najefikasniji od sva četiri. Vrlo raspoloženi igrači, naročito poletni Kris Džouns sa osam poena u prvih 10 minuta. Meč je otvorila sjajna akcija gostiju, Belineli je imao kretnju za šut za tri iz koje je Danston skliznuo ka košu i zakucao. Sve je to izgledalo vrlo efikasno na obe strane, a nakon ulaska klupe, Robertson i Lundberg su razmenili pogotke za tri poena. Sjajno je potom Džouns izneo loptu od koša do koša i položio. Na samom kraju fantastičnim dodavanjem Lopeza-Arostegija poentira Haime Pradilja.

Kraj prve četvrtine 26-21.

U međuvremenu čitajte ostale tekstove sa našeg portala!

Trojke odvajaju Virtus

Postigli su ih čak pet u drugom delu igre. Za početak Valensija je odradila svoju ličnu imitaciju gostujuće ekipe kada su iz protoka lopte sarađivali Pradilja i Ture. Potom je počelo. Dve trojke Lundberga, uz sjajnu odbranu i par ukradenh lopti, kao i dalekometni pogodak Pajole pokrenuli su goste iz Bolonje. Sjajno je u ovom periodu igre projurio kroz meč-ap zonu Valensije veteran Heket. Potom su Kordinije i Belineli dodali svoje van linije 6.75, dok se nastavila nemoć domaćina u napadu. Kraj perioda je obeležila ponovo jedna maestralna akcija. Ovog puta Virtus je počeo preko Heketa, lopta dolazi do Šengelije koji nonšalantno ostavlja loptu Danstonu da je snažno ukuca u koš protivnika.

Pred odmor bilo je 37-47.

Od sjaja do očaja, i obrnuto

Potpuno različitu sliku smo imali u trećem kvartalu. Valensija koja nije mogla da postigne više od 11 koševa, svom protivniku je dozvolila svega sedam! Virtus je imao samo dva pogotka iz igre za 10 minuta igre! Stefan Jović je poenterski otvorio ovaj kvartal u kom je imao ukupno šest poena. Domaćin je imao svoju igru, diktirao tempo koji njemu odgovara, sviralo se po Mumbruovim notama. Džouns i Robertson su bili precizni za tri poena, obojica na isteku napada, da bi potom Kasijus pogodio još jednu. Svaka od četvrtina imala je i svoju završnicu, ovoga puta Jović je prošao na polaganje.

Posle turbulentnih 10 minuta 60-54.

Poušaj povratka Vu Nerea

Silovito su krenuli po pobedu gosti iz Bolonje. Najbolji igrač ekipe, Šengelija je prvi krenuo u borbu trojkom. Pomogao je Kejkok sa šest poena u poslednjoj četvrtini kao i Heket trojkom. Ipak jedino što su nakon ovoga uspeli jeste trojka Belinelija i poeni Šengelije na sedam sekundi do kraja. Domaći su stegli odbranu, Mumbru je imao savršen plan da zaustavi mašinu na gruzijski pogon. Dejvis je sa par bitnih koševa, kao i sa linije penala uz Džouns koji je bio hladan kao led doneo, ispostavilo se, nedostižnu prednost. Krajnji rezultat je postavio Lopez-Arostegi, kao i na kraju svake četvrtine, u poslednjim trenucima trojkom za koš količnik.

Pale su zavese na 79-71.

Moramo da nastavimo sa ovom sjajnom odbranom. Pogodili smo neke jako teške i bitne koševe, konkretno Dejvis i drugi momci. Ipak odbrana je bila naš forte.

Nakon meča zaključio je Džouns, organizator igre Valensije.

Statistički izveštaj

U redovima pobednika, najboljim se pokazao Kris Džouns sa 17 jako bitnih poena, ali uz četiri potrošena poseda. Takođe jako teških 12 poena bila su delo Brendona Dejvisa, koji je dodao i pet skokova, kao i tri izgubljene lopte. Kasijus Robertson je postigao takođe 12, dok su Jović i Lopez-Arostegi dali po devet.

Na strani gostiju, Šengelija je popunio skoro sve kategorije sa sledećim učinkom. Imao je 15 poena, osam skokova, šest asistencija, četiri ukradene ali čak sedam izgubljenih lopti! Na momente sjajan bio je Ife Lundberg sa 13 koševa uz pomoć tri trojke, dok je Belineli upisao dva poena manje, sa dva precizna šuta vredna tri poena. Kejkok je imao osam poena uz tri ukradene lopte, a isti broj krađa imao je i Danijel Heket. Italijan je dodao i sedam poena uz šest tačnih dodavanja.

Naredno kolo nam donosi još uzbudljivih duela širom Starog kontinenta. Valensija koja se izjednačila sa Partizanom i Makabijem na skoru 9-7, ide u Minhen na duel sa Bajernom. Kapiten Lučić se vratio na teren i očekuje se da nastupi protiv šišmiša. Virtusu sledi možda i najteže gostovanje u Evropi, ekipi Partizana pred više od 20.000 simpatizera. Jako težak zadatak za drugoplasiranog na tabeli sa skorom 11-5. Videćemo, ove sezone je sve moguće!