Budućnost sa malo izgubljenih lopti do pobede

U SC “Morača”, Budućnost VOLI je savladala MZT sa 89-66.

Nakon poraza u Evrokupu, Budućnost dolazi do pobede bez većih poteškoća.

izvor: ABA Liga j.t.d.

Budućnost je silovito otvorila prvu četvrtinu. U prvih šest minuta MZT je imao samo dva poena, dok je Budućnost dala 17.

Alfa Kaba je ovaj meč bio dosta spremniji. MZT nije dobro sprečavao prilike na obruču. Makedonski tim u odbrani nije uspevao da spreči Budućnost da dođe do obruča.

Budućnost je malo usporila sa poentiranjem, pa je prva četvrtina završena 23-10.

Budućnost- Alfa Kaba

U drugoj četvrtini Budućnost održava dvocifrenu prednost, mada se desio pad u koncentraciji i MZT se uspeva približiti na -8 poenima Maksvela i Magdevskog.

Prvo poluvreme je završeno 39-31.

Ono što je bitno za Budućnost jeste da su gubili mnogo manje lopti za razliku od meča sa Hamburgom.

Treću četvrtinu MZT otvara solidno, dolazi do -6 ,ali to je i najmanja razlika koja će biti do kraja meča. Budućnost odličnim protokom lopte pravi probleme u odbrani MZT-a, dok u napadu MZT nije uspeo da pronađe laka rešenja.

Nakon treće četvrtine, rezultat je 64-46.

O četvrtoj četvrtini se nema puno govoriti. U opuštenijem ritmu, Budućnost je kontrolisala meč i privodila ga kraju.

Četvrtina je gotova 25-20 i konačan rezultat meča je 89-66.

Igrač utakmice je igrač Budućnosti Tre Bel Hejns, koji je odigrao veoma efikasnu partiju – 4/5 za dva, 2/3 za tri i 7/8 bacanja, što je iznosilo ukupno 21 poen na utakmici, uz pet asistencija, za indeks 24.

Takođe je imao i najveći +/- u ekipi, čak +31.

Kod gostiju najbolji igrač je bio Bili Ajvej, koji je imao 12 poena, sedam skokova i dve asistencije.

Što se tiče same utakmice, primetno je bilo da su igrači Budućnosti manje gubili lopte, mada protivnik nije naročito dobar u odbrani pa je upitno da li je ovaj meč merilo. Svakako utakmica znači igračima Budućnosti da se još bolje međusobno uklope na terenu.

Za MZT se nema šta reći posebno, veoma težak raspored na startu, deluju kao kandidati za ispadanje ali treba ih prvo videti protiv ostalih ekipa iz donjeg doma.

Budućnost u ABA ligi sada ima skor 2-1, a naredni meč igraće u Evrokupu, gde gostuju poljskom Slasku iz Vroclava, u utorak, 18. oktobra od 20h. U ABA ligi, naredni meč im je protiv Cedevita Olimpije.

MZT ima dve utakmice u makedonskoj ligi, a zatim 23.10. dočekuju Studentski Centar.