Robinson uz zvuk sirene slomio Split

Cedevita Olimpija je u neizvesnoj završnici savladala ekipu Splita i tako došla do druge pobede u regionalnoj ABA ligi.

Domaći su loše otvorili utakmicu i u prvih deset minuta postigli svega 13 poena. U nešto više od tri minuta samo se Blažič uspeo upisati. Pokušavali su Radović i Džouns ali lopta nije htela u koš. Seriju loših napada prekida Robinson pogotkom za dva, a potom i Džouns pogađa svoju prvu trojku. Sa druge strane u redovima gostiju je raspoložen za igru bio Krešimir Ljubičić. Za šest minuta na parketu postigao je osam poena. Rezultat nakon prvih deset minuta bio je 13:17.

Drugu deonicu ekipe otvaraju nizom neuspešnih šuteva, a prve poene nakon dva minuta igre postiže Šenon Šorter. Sa slobodnih bacanja pogađa Vito Kučić i donosi gostima najveću prednost na meču. Tada se bude i domaći pa preko Nikolića i Džounsa izjednačavaju rezultat. Iako je Cedevita Olimpija bila za nijansu bolja i dobila drugu četvrtinu, na odmor su domaći otišli sa tri poena zaostatka.

Nakon pauze se domaći vraćaju spremni za igru. Pogađaju Radović i Robinson, a Ogbeide atraktivnim zakucavanjem donosi prednost svojoj ekipi. Nastavlja se dobra igra zelenih, pa je nakon trojke Alekseja Nikolića Rimac prinuđen da pozove tajmaut. Uspeo je Rimac da probudi svoje izabranike koji po povratku na parket prave seriju 5:0 i donose egal. Do kraja trećeg kvartala ekipe se smenjuju u vodstvu a poslednjih deset minuta dočekuju rezultatom 53:52.

Na otvaranju poslednje deonice Kučić vraća prednost gostima ali ekspresno odgovara Aleksej Nikolić pogotkom za tri. Cedevita Olimpija preuzima prednost ali im Splićani dišu za vratom i na svaki dobar potez domaćih odgovaraju poenima. Na nešto više od jedne minute do kraja, Jordano pogađa izuzetno važnu trojku za svoj tim i dovodi Split na svega dva poena zaostatka. Sa druge strane, Nikolić ne uspeva pogoditi. Tišma hvata defanzivni skok ali potom gubi loptu ali na sreću gostujuće ekipe Blažič iz ovog napada promašuje za tri. Šorter hvata defanzivni skok, Ogbeide ga faulira i šalje na liniju slobodnih bacanja. Kapiten Splita pogađa oba i na 18 sekundi do kraja izjednačava rezultat. Trener domaćih tada traži tajmaut, a po povrtaku na parket njegovi momci koriste poslednji napad i Devin Robinson pogađa za konačan rezultat 76:74.