Riversi pred plej-of rutinski preko Lazarevca

Košarkaši Riversa BM su u 14. kolu Prve muške regionalne lige, grupa Centar 2, rutinski savladali ekipu Paragona iz Lazarevca sa rezultatom 81:91 (12:23, 22:29, 21:24, 26:15).

Ovo je bilo poslednje kolo grupne faze Prve muške regionalne lige, posle koga odmah sledi druga faza, odnosno plej-of i plej-aut. Riversi će u nastavku takmičenja igrati u plej-ofu.

Izabranici trenera Igora Božovića su prvi deo završili na drugom mestu u grupi Centar 2, sa skorom 12-2. Oba poraza su zabeležili od BKK Radničkog, koji je bez poraza završio grupnu fazu.

Krstaši će sa maksimalnih 6-0, uz Real predvoditi plej-of grupu Prve muške regionalne lige, regiona Centar.

Što se tiče Riversa, plavo-crni će drugu fazu dočekati sa skorom 4-2, gde će u plej-of preneti oba poraza od BKK Radničkog. Time zauzimaju treću poziciju na startu druge faze.

Podsetimo, prenose se svi rezultati sa rivalima iz prve faze, koji su se plasirali u plej-of, stoga Riversi osim oba poraza, prenose i četiri pobede nad ekipama Mladenovca i minulog rivala, ekipe Paragona.

Utakmica u Lazarevcu je bila u znaku plavo-belih. Riversi su od samog starta kontrolisali utakmicu, pa su prvu četvrtinu završili sa 11 poena prednosti (12:23).

Prednost je porasla tokom druge četvrtine, gde su Riversi dodali još sedam poena na prethodnu prednost krajem prve deonice.

Prvo poluvreme je završeno sa 18 poena viška za plavo-bele, odnosno 32:54 u korist Riversa.

Istim tempom se nastavilo i u trećem periodu. Riversi su nametnuli svoj karakteristični ritam sa agresivnom odbranom i igrom u tranziciji, što je krajem treće deonice donelo velikih 21 poen razlike u korist Riversa (55:76).

Četvrta četvrtina se odigrala malo u lakšem i opuštenijem ritmu, budući da je pobednik već bio rešen posle trećeg perioda.

Obe ekipe su iskoristile ovaj period da se pričuvaju od nepotrebnih povreda, a samim tim i da se još malo pripreme za predstojeći plej-of.

Poslednji kvartal je pripao Lazarevčanima, koji su ovu četvrtinu dobili sa 26:15 i tako ublažili poraz.

Riversi su svojim starim receptom došli do rutinske pobede – brzom igrom i odličnim šutem za tri poena. Plavo-beli su pogodili čak 12 trojki iz 24 pokušaja za 50% uspešnosti izvan linije 6,75.

Igrač utakmice je definitivno bio Stefan Drobnjak. Centar Riversa je zabeležio još jedan dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 11 skokova, uz fenomenalan šut iz igre (8/9 iz igre). Sedam faulova je načinjeno nad njim, što je upotpunilo njegovu dominantnu partiju.

Osim Drobnjaka, još pet igrača je bilo dvocifreno za Riverse. Pratili su ga kapiten Nemanja Ilić sa 14 poena (po četiri skoka i asistencije), Stefan Tomić i Mihajlo Stefanović sa po 12 poena, dok su Darko Zurnić (šest skokova i pet asistencija) i Đorđe Ocokoljić dodali po 10 poena.

Snimak utakmice KK Paragon – KK Rivers BM možete pogledati ovde.

izvor: YouTube/DIGITAL Score TV

Prvo kolo plej-ofa Prve muške regionalne lige grupa Centar, Riversi kreću gostovanjem čuvenom Beovuku 72. Beovuk plej-of kreće sa pete pozicije i sa skorom 2-4. Ova utakmica će se igrati već naredni vikend, 11/12. februara.