RIVERSI DOMINANTNO DO ŠESTE POBEDE

U okviru 6. kola Prve muške regionalne lige, Rivers BM je savladao Borac 2015 rezultatom 74:57 (17:11, 19:11, 21:21, 17:14).

Prvu četvrtinu su obeležile izgubljene lopte na obe strane, zbirno 12 u ovom periodu.

Iz tog razloga nije postojao ritam i tečnost koju smo očekivali u ovom derbiju kola, ni jedna ekipa nije mogla da ”stane na loptu”.

Riversi su forsirali svoju prepoznatljivu igru, tranzicija posle defanzivnih skokova, agresivna odbrana na lopti. To im je u mnogome olakšalo, terali su Borac na šut spolja, od kojih su domaći mogli da žive jer je on bio jako loš.

U finišu ove deonice, domaći mini serijom od 5:0, odlaze na kraću pauzu sa šest poena viška, rezultatom 17:11.

Borac je u drugom kvartalu nastavio da forsira šut za tri poena. Međutim, procenti se nisu popravili, čak su na poluvreme otišli sa jednom pogođenom trojkom iz osamnaest pokušaja.

Budući da su gosti svaki napad rešavali šutem, plavo-crni su u potpunosti kontrolisali skok i nisu dozvoljavali ekstra posed protivniku.

Pozicionim napadima i traženjem pravih rešenja, rasla je prednost domaćih, a na desetominutnu pauzu se odlazi pri rezultatu 38:22.

Tokom treće deonice su gosti pokušavali da smanje dvocifren zaostatak, ali su Riversi odbijali sve nalete. Kontrolisali su meč na obe strane terena, smanjili su broj izgubljenih lopti, a zadržali potrebnu dozu energije i time zaključali reket kada je u pitanju skok.

Osim što su gosti u jednom momentu imali jednocifren zaostatak, u ovom periodu nije bilo većih uzbuđenja, a na mini pauzu se odlazi rezultatom 57:42 u korist domaćina.

Po uzoru na prošli period, u istom raspoloženju Riversi otvaraju i poslednju četvrtinu. Prednost je rasla, a gosti nisu imali rešenja na odličnu odbranu domaćih večeras.

Deluje da su u jednom momentu domaći ”povukli ručnu” i rutinski zatvorili ovu utakmicu.

Na kraju je konačan rezultat iznosio 74:57, a Riversi su upisali svoj šesti trijumf.

Najefikasniji u taboru domaćih bili su Radonja Radonjić sa 14 poena, pet skokova i šest ukradenih lopti, Ocokoljić je dodao 12 poena, a 11 poena su postigli Tomić i Zurnić (sedam asistencija).

Naredni meč će ekipa Riversa ugostiti Mladenovac.