Real izbegao tragediju u Berlinu

Potpuno neočekivan splet događaja se sinoć odigrao u Berlinu, Albatrosi su bili na korak od velikog iznenađenja u 30om kolu evrolige! Naime, ekipa iz Berlina je vodila gotovo CELU utakmicu protiv aktuelnog šampiona evrope, i prelomila utakmicu tek u finišu četvrte četvrtine.

U prvoj četvrtini ekipa iz Berlina predvodjena sjajnim Timanom je pravila razliku od samog starta, međutim aktiviranjem sjajnog Marija Hezonje, ekipa Reala je držala koliko-toliko priključak, ali trojkom Luisa Olindea je ekipa Albe otišla na plus 10 na kraju prve četvrtine. Rezultat 26-16.

Drugu četvrtinu je takođe sjajno započeo Hezonja vezavši pet poena iz dva napada. Real je stegao odbranu, naterao Albu na neke teške šuteve, pravio probleme u reketu preko Poarjea i timskom igrom poveo prvi put na meču, trojkom Abaldea. Nakon toga posle tajm-auta je usledio odgovor Albe rafalnom paljbom Met Tomasa i Hermansona, te Alba ide na poluvreme sa plus 4. Rezultat 40-36.

U trećoj četvrtini je već pominjani Tomas krenuo ponovo jako i svojim koševima odveo Albu na plus 8, međutim aktiviranjem sjajnog Fakunda Kampaca i ponovno puštanje u igru Marija Hezonje, dovelo je prevagu u ovoj četvrtini i gde su u finišu četvrtine počeli da prave vođstvo koje može da im donese pobedu, Hezonja na kraju treće četvrtine ima 20 poena. Rezultat 57-58.

Na scenu u četvrtoj četvrtini stupa Geršon Jabusele, otvara četvrtinu sjajnim košem uz faul, gde koristi i dodatno slobodno bacanje, utakmica je uzavrela, 11500 ljudi gledaju fantastičnu košakrašku predstavu, ekipe se svakog časa smenjuju u vođstvu, kao da je duel za trofej. Met Tomas fantastičnom trojkom 3 minuta pre kraja vraća svoj tim na 3 razlike. 2 minuta je pre kraja utakmice, Kampaco pravi svoj treći faul i šalje Hermansona na liniju penala, on koristi oba i vraća utakmicu u egal, rezultat je 77-77. 35 sekundi je do kraja utakmice rezultat je 77-81 za goste, Tavares ima dva penala sa kojima može da reši utakmicu, ali promašuje oba! Alba ima šansu da se vrati u utakmicu, međutim na scenu stupa neverovatni Geršon Jabusele, neverovatnim ofanzivnim skokom i kasnije košem za dva rešava pitanje pobednika u ovom meču 30 sekundi pre kraja. Do samog kraja više nije imalo nade za Albu, utakmica je gotova, a rezultat je 79-86.

Jednu od svojih boljih utakmica danas je odigrao Mario Hezonja postigavši 22 poena, Alba je imala svoje šanse i odigrala daleko iznad svojih očekivanja i mogućnosti, ali na njihovu žalost rezultat je izostao, Alba ostaje na poslednjoj poziciji, a Real je sve bliže i matematički da zadrži prvu poziciju!