Prva četvrtina koštala Skopljane skalpa!

Ekipa Budućnosti savladala je ekipu MZT-a sa rezultatom 86:90, u jednoj zanimljivoj i neizvesnoj utakmici i tako ostvarila desetu pobedu u ABA ligi.

Ekipa Budućnosti je dobro otvorila utakmicu i već je u prvoj četvrtini stigla do dvocifrenog vođstva. Plavo-bijeli su imali 10 poena viška na kraju prvog kvartala.

Početkom druge četvrtine MZT je pretio u par navrata, ali nije imao rešenje za raspoloženog Erika Grina koji je gotovo nepogrešivo pogađao svoje šuteve sa poludistance. Podgoričani su na pauzu otišli sa deset poena prednosti.

Početak drugog poluvremena obeležila je dominantna igra Budućnosti, pre svega u skoku u kojem je dominirao Alfa Kaba.

Džej Džej O’Brajen je takođe pronašao svoj ritam u trećoj četvrtini, koja je zasluženo pripala ekipi Budućnosti.

Činilo se da na početku četvrtog kvartala Budućnost ima dobijenu utakmicu, ali je MZT pokazao sjajnu borbenost i uspeo da sa minus sedamnaest dođe do izjednačenja.

Dobar protok lopte u napadu, sjajna borbenost i požrtvovanost, kao i dobra atmosfera u dvorani su pomogli Skopljanima da se u potpunosti vrate u utakmicu.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Na tri minuta do kraja domaćin je uspeo da izjednači rezultat. Lavovska borba vodila se do samog kraja utakmice, ali je presudnu ulogu imala trojka sjajnog Erika Grina za plus pet gostiju na minut do kraja.

Međutim, ni to nije obeshrabrilo ekipu MZT-a, koji je odmah nakon tajmauta pogodio trojku, ali ispostavilo se na kraju da nije bilo dovoljno.

Na kraju, jedna jako zanimljiva i sadržajna utakmica na obe strane terena. Čini se da je prva četvrtina najviše koštala Skopljane i uz to velika dominacija u skoku ekipe Budućnosti.

MZT je još jednom pokazao veliku želju i borbenost, kao i to da nova pojačanja donose napredak u igri. Treba naglasiti da ovu utakmicu nisu igrali u punom sastavu, bez svog najboljeg igrača Strahinje Mićovića.

Najefikasniji u redovima MZT-a bio je Vojdan Stojanovski sa 20 poena, 19 poena ubacio je Abdul – Malik Abu uz 11 skokova, 16 je dodao Dastin Ver (sedam asistencija).

U ekipi Budućnosti najviše se istakao Tre Bel-Hejns sa 22 ubačena poena i šest asistencija, 18 je dodao Erik Grin, Džalil O’Brajen sa 15 i borbeni Alfa Kaba sa 14 poena i 17 skokova.