Partizan uz grotlo Arene srušio lidera Evrolige!!!

Nekada ta konstantna upornost zna da bude pogubna, ali je često sportiste dovodila do nestvarnih uspeha! Košarkaši Partizana Mozzart Bet zabeležili su neverovatnu pobedu protiv lidera na tabeli ovog takmičenja ekipu Olimpijakosa rezultatom 90:75 i tako se primakao vratima TOP 8 faze!!!

Još jednom su košarkaši Partizana pokazali da se ne smeju unapred otpisati. Podrškom sa tribina, velikom energijom svih igrača i sjajno pripremljenom utakmicom zabeležili su veliku pobedu i tako se primakli nikad bliže četvrtfinalu. Dokazala je ekipa Željka Obradovića da favoriti na papiru, ne pobeđuju uvek!

Dominirali su u svim elementima igre i potpuno zaustavili moćan Olimpijakos koji nije imao odgovor na sjajnu energiju crno-belih. Ovom pobedom su došli do sedamnaeste pobede i vratili se na šesto mesto koje dele sa Makabijem, četiri utakmice pre kraja regularnog dela.

Čini se da se gosti nisu prilagodili na paklenu atmosferu u Areni. Trojkama Džejmsa Nanelija i Zeka Ledeja domaći su stekli početnu prednost, a buka se iz napada u napad samo pojačavala. Mustafa Fal je jedini igrao na drugoj strani u tim trenucima.

Stiče se utisak da su gosti rizikovali sa Nanelijem, koji je postigao čak deset poena u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini su se razigrali Dante Egzum i Kevin Panter i do kraja prve četvrtine održavali stečenu prednost. Uspeli su crno-beli da izlude najboljeg igrača Olimpijakosa, Sašu Vezenkova, koji se potpuno unervozio.

Ništa goste nije išlo na ovom meču, što pokazuje podatak da nijednom nisu pogodili trojku u prvom poluvremenu od čak dvanaest pokušaja. Sa druge strane, košarkaši Partizana pogodili su čak osam trojki od 15 pokušaja.

Treća četvrtina je bila najlošija deonica za crno-bele, ali su uspeli da održavaju stečenu prednost. Pokušavali su Pirejci da se vrate u rezultatski egal, ali trojka Egzuma i fantastična igra Lesora u tim trenucima ponovo odvode svoju ekipu na dvocifrenu prednost.

Poslednja četvrtina obeležila je potpunu dominaciju crno-belih, apsolutno su timski bili moćni domaći, što govori podatak da su imali čak 22 asistencije. Još jedno perfektno izdanje “parnog valjka”, pod kojim je večeras pao i Olimpijakos!

izvor: YouTube/EUROLEAGUE BASKETBALL

Potpuno je zaustavljen najbolji igrač Olimpijakosa, kao i kandidat broj jedan za MVP nagradu, sjajni Bugarin Saša Vezenkov. Delovao je potpuno izgubljeno na terenu i odigrao je verovatno jednu od najslabijih utakmica ove sezone. Postigao je svega šest poena, uz pet skokova i tri asistencije za 29 minuta provedenih u igri.

Čak trinaesti put ove sezone Matijas Lesor je proglašen igračem utakmice. Dominirao je i večeras sa 12 poena i 10 skokova.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Džejms Naneli sa 19 poena, pet asistencija i četiri skoka. Treba istaći i sjajnog Dante Egzuma koji je meč završio sa 15 poena i četiri asistencije.

Sa druge strane, kod ekipe Olimpijakosa najefikasniji bio je Šekil Meksik sa 21 poenom. Pratili su ga Mustafa Fal sa 13 poena i Kostas Papanikolau sa devet postignutih poena. Podbacio je potpuno Kostas Slukas, uz već pomenutog Vezenkova.

Ovom pobedom košarkaši Partizana su skoro pa obezbedili ulazak među osam najboljih. Još četiri kola ostalo je do kraja regularnog dela takmičenja. Sledeće nedelje je duplo kolo Evrolige. U Beograd stižu dva španska velikana.

Prva utakmica je na programu u utorak 28. marta, kada na megdan najpre dolazi ekipa Barselone, a zatim stiže ekipa madridskog Reala. Spektakl je zagarantovan, a nema sumnje da će ljubitelji košarke uživati!