Partizan slavio u jadranskom klasiku pred put u Atinu!

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u Draženovom domu rezultatom 87:74 u okviru 16. kola ABA Lige. Crno-beli se ovim trijumfom osamostaljuju na drugoj poziciji, dok Cibona ostaje na 11. mestu i jednom pobedom zaostatka od plej-of pozicije.

Parni valjak je ovaj meč igrao bez najboljih u pobedi protiv Makabija, Pi Džej Doužera i Džejmsa Nanelija koji odmaraju za duel sa Panatinaikosom u Atini. Domaćin je večeras bio taj koji je pred punom dvoranom ušao bolje u meč, kontrolisao igru na obe strane terena. Aleksandar Aranitović je od starta pokazao raspoloženje u igri, pa su na krilima njegove razigranosti i dobrog skoka u napadu i odbrani imali mnogo bolji početak i u prvoj deonici u jednom trenutku bili i na +10. U kriznim trenucima, Kevin Panter je svojim prodorom i šutem sa poludistance uspeo da održava Partizan u priključku, da bi Ognjen Jaramaz pogodio trojku za kraj četvrtine i rezultat 25:20.

U drugoj deonici, domaći nastavljaju da hvataju puno ofanzivnih skokova i preko toga dolaze do poena, a ekipa Željka Obradovića izjednačuje i meč prelazi u egal nakon dva vezana koša Balše Koprivice i trojke Pantera. Kako je vreme odmicalo, Partizan je uspostavljao svoju igru, što se najviše osetilo ulaskom Zeka Ledeja i Bruna Kabokla nakon čega su gosti uspeli da na poluvreme odu u prednosti – 38:40.

Treća četvrtina, iako često kobna po Partizan, večeras je bila prekretnica pobede šampiona Jadrana. Crno-beli su zaigrali znatno agresivnije u odbrani, pre svega preko sjajnog Kabokla koji je sjajnu defanzivu nagrađivao i odličnom igrom i poenima u napadu. Dodatne glavobolje Zagrepčanima stvarao je i Danilo Anđušić koji je odigrao sjajnu četvrtinu i na kraju meča došao do 17 poena, jedan manje od najefikasnjieg – Kabokla.

U poslednji kvartal, Partizan ulazi sa deset poena viška, kojih sa dve trojke brzo podiže i na +14. Ipak, usledila je kriza u napadu crno-belih, duža od tri minuta, što su Cibosi iskoristili i serijom 10-0 stigli na svega četiri poena zaostatka. Nakon sjajnog perioda domaćina, usledili su verovatno i presudni momenti meča kada je Ognjen Jaramaz iznudio i realizovao tri slobodna bacanja, nakon čega ekipa Cibone pravi faul u napadu koji su crno-beli odmah iskoristili i otišli na +9 od kojih hrvatski tim više nije mogao da se oporavi, pa je Partizan mirno priveo meč kraju.

Pomenute Kabokla sa 18 i Anđušića sa 17 poena, u pobedničkom timu su pratili Jaramaz, Koprivica i Ledej sa po deset, dok je u redovima Cibone najbolji pojedinac bio bivši igrač Partizana – Aleksandar Aranitović sa 17, a pratio ga Krešimir Radovčić sa 16.

U narednom kolu ABA Lige, Cibona dočekuje Budućnost, a Partizan ekipu Mege.