Partizan se opustio, ali ipak slavio nad Bajernom

Košarkaši Partizana uspešno su otvorili novu sezonu domaćih mečeva u okviru Evrolige pobedivši minhenski Bajern rezultatom 86:78.

Prvo poluvreme bilo je egal svega par minuta, nakon čega je Partizan izuzetnim šutem za tri poena (8/14 za poluvreme, 8/9 u jednom trenutku) i na to izuzetnom odbranom slomio protivnika serijom 18:2.

Furiozni Partizan nastavio je istim ritmom i u drugoj četvrtini, gde je stekao i najveću prednost na meču, fenonemalnih +22 (45:23). Do kraja prvog poluvremena Bajern je živnuo i spustio ovu razliku na 15 poena, a na poluvreme se otišlo sa +17 za “crno-bele”.

Prvih 20 minuta je definitivno obeležio Sterling Braun koji je svojim trojkama i pokrenuo Partizan, on je postigao 16 poena u prva dva kvartala.

Treći period počeo je izuzetno loše po ekipu Željka Obradovića. Bavarci su “oživeli” i vrlo brzo bili u dva navrata na samo osam poena zaostatka. Ipak sjajnom energijom pre svega Džounsa i Bonge, te trojkama Nilikine, domaćin je izašao kao uspešniji u ovih deset minuta i imao +19.

Sa sigurnom prednošću, na Partizanu je bilo samo da ovaj meč mirno privede kraju, i ako je to moguće poveća prednost zbog koš razlike. Ipak sve je bilo suprotno, “crno-beli” su ostali bez gasa, Bajern je to iskoristio i sišao na samo minus šest. Uspevao je Partizan nekako da se sačuva i nije dopustio gostujućem timu da siđe ispod toga, a Ife Lundberg je svojim poenima stavio tačku na ovaj meč.

Konačan rezultat 86:78.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Karlik Džouns sa indeksom korisnosti 19 (14 poena, 5 skokova, 3 asistencije), Sterling Braun je postigao 22 poena i upisao indeks 18, dok je na drugoj strani najzapaženiji bio Andreas Obst sa 15 poena i ukupnim indeksom 18.

U sledećem kolu Partizan gostuje ekipi Makabija u “Pioniru”, dok će Bajern dočekati Pariz.