Partizan preživeo Dudovu šumu

Košarkaši Partizana su u okviru 2. kola regionalne ABA lige gostovali ekipi subotičkog Spartaka, i tom prilikom slavili u punoj dvorani “Dudova šuma” rezultatom 80:89 , i tako upisali drugu pobedu na startu nove sezone.

PRVO POLUVREME

Ekipa domaćina je veoma dobro otvorila meč, i već sredinom prve četvrtine, serijom 8:0, napravila “malu zalihu” u vidu šest poena prednosti. Prednost su uspeli da zadrže sve do prve male pauze. U drugih deset minuta smo gledali pravu “rezultatsku klackalicu”, koja je do poluvremena opet prevagnula na stranu domaćina, koji je na veliku pauzu otišao sa +3 (44:41).

Veliki problem za Partizan predstavljao je šut za tri poena (1/10), kao i izvođenje slobodnih bacanja (6/14).

DRUGO POLUVREME

Nešto slično kao i prvo, počelo je i drugo poluvreme. Serija 6:0 domaćina i novih maksimalnih +9. Videlo se uveliko da je Partizan totalno van utakmice, kako energetski, tako i procentualno. Ipak sa poenima Lundberga, zatim asistencijom nakon ukradene, i postavljanjem za faul u napadu, Partizan se ponovo rezultatski vratio i preokrenuo meč. Pred poslednji period kao da se nije ni igralo.

Konačno je Partizan uspeo da veže i neke šuteve spolja, a ko drugi nego Bonga sa svojom drugom i trećom, a potom i četvrtom trojkom (od Partizanovih šest) za najvećih +7 za Partizan do tog trenutka. Od tog trenutka Partizan je uspeo da uspostavi kontrolu rezultata, imao odgovor na svaki napad Spartaka, a tačku na sve postavio je Vanja Marinković sa svojom trojkom za 76:85 na nešto više od jednog minuta do kraja meča.

Konačan rezultat 80:89.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Karlik Džouns sa 15 poena poena, 2 skoka, 5 asistencija, 2 ukradene, 0 izgubljenih lopti i indeksom 21, dok je sa druge strane u ekipi subotičana najbolji bio Dušan Miletić sa 16 poena i 9 skokova za ukupan indeks korisnosti 20.

Sterling Braun je upisao 21 poen, Bonga 13, Balša Koprivica 12, a na drugoj strani Rasir Bolton 15 poena, Luka Cerovina 12 i 10 skokova.