Partizan pregazio Čačane na otvaranju sezone

Partizan je na premijeri u novoj sezoni pred svojim navijačima upisao ubedljivu pobedu protiv Borca iz Čačka.

Prva četvrtina igrala se koš-za-koš i Partizan nije uspevao da pronađe dobar ritam u napadu sve do pred kraj deonice, kada su zahvaljujući dobrom protoku lopte Crno-beli počeli da pronalaze otvorene pozicije za tri i tako stekli prvu osetnu prednost. Rezultat posle 10 minuta bio je 24:19.

Druga četvrtina nastavila se u istom ritmu, prednost domaćih rasla je i do +14 pred kraj poluvremena ali zahvaljujući poenima Boldvina i Valinskasa na pauzu se otišlo rezultatom 46:36.

Drugo poluvreme počelo je u znaku Isaka Bonge koji je doprineo sjajnoj timskoj odbrani na jednom, i uz osam poneo doprineo na drugom kraju terena. Borac je u prvih 6 minuta postigao samo 2 poena a prednost domaćih već sredinom četvrtine narasla je na čak +28. Pred poslednju četvrtinu meč je praktično već bio rešen – 77:46.

Na početku poslednje deonice došlo je do razumljivog opuštanja kod igrača Partizana, ali su Crno-beli bez problema priveli meč kraju, krajnji rezultat – 96:66.

Pobednički tim krasila je dobre raspodela minuta i poena, kao i sjajni procenti u šutu za tri, a od pojedinaca najefikasniji bio je Karlik Džouns koji je postigao 14 poena, dok se kod gostiju istakao Đorđe Gagić koji je ubacio 13.