Partizan poveo u polufinalu, meč lopta za nedelju dana u Podgorici

Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu rezultatom 78:67 na početku polufinalne serije i tako napravili veliki korak ka plasmanu u treće uzastopno finale regionalnog takmičenja.

Koncentrisana igra oba tima na početku. Za Budućnost uglavnom je pogađao Ferel, dok su za Partizan poenterali Ledej i Kaminski. Egal je trajao sve do poslednja dva minuta četvrtine, kada je Partizan napravio seriju 13:2 i stekao dvocifrenu prednost. Na prvi odmor se otišlo rezultatom 27:16.

Drugu četvrtinu je dobro otvorio Partizan u odbrani, ali su grešili u napadu pa su prvi koš iz igre postigli posle više od četiri minuta. Gosti ipak nisu uspeli to da iskoriste i posle šest minuta igre rezultat u četvrtini bio je tek 2:4. Obradović je pozvao tajm-aut posle kojeg je njegova ekipa izgledala znatno bolje u napadu i pred poluvreme rezultat je bio 41:29.

Drugo poluvreme počeli su u boljem napadačkom ritmu i jedni i drugi i domaći su svo vreme suvereno održavali dvocifrenu prednost. Njihova prednost je rasla i do +18, ali je došlo do opuštanja i u odlučujuću četvrtinu se ušlo rezultatom 59:47.

Tokom poslednje četvrtine Partizan nije dozvoljavao Podgoričanima da se približe i ugroze ih. Ipak, pred poslednji minut su ipak košarkaši Budućnosti uspeli da priđu na -4, ali je posle faula na Kamenjaša na Panterovom šutu za tri i tri ubačena slobodna bacanja, Partizan bez neizvesnosti priveo utakmicu kraju. Krajni rezultat 78:67

U ekipi Partizana najefikasniji su bili Ledej, sa 15 i Kaminski sa 13 poena, dok se u gostujućoj ekipi istakao Makundu sa 14 poena i 12 skokova, kao i Ferel koji je upisao 13 poena.

Za sedam dana u Podgorici će Budućnost pokušati da se izbori za opstanak u seriji i vrati seriju u Beograd.