Partizan je neverovatan tim! Pobeda protiv aktuelnih prvaka!

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Anadolu Efesa u Sinan Erdem Domu u Istanbulu u meču 29. kola Evrolige rezultatom 97:84 i time jednom nogom zakoračili ka četvrtfinalu. Pokazao je Partizan da sa svakim timom mogu ravnopravno da se nose. Koliko god Anadolu Efes na papiru se čini boljom ekipom, crno-beli su pokazali želju za pobedom koja nijednog trenutka nije manjkala.

Pobediti dvostrukog uzastopnog evropskog šampiona u jednoj sezoni i to dva puta, daje signal crno-belima da zaslužuju da se nađu među putnicima u narednu rundu. Nestvarnom timskom igrom košarkaši Partizana slomili su otpor domaćinu tek u četvrtoj deonici utakmice, ali to je bilo dovoljno da se zabeleži ubedeljiva pobeda. Crno-beli trenutno su na deobi šestog mesta, sa skorom 16-13, koliko ima i Makabi.

Jako stegnuto su crno-beli ušli u meč, u jednom trenutku delovali su zbunjeno svi igrači. Sa druge strane Efes nije mogao ništa da promaši, pre svega Brajant sa tri uspeša šuta za tri poena. U tim trenucima je sve delovalo beznadežno za goste, ali nakon rezultat 23:6 za domaće, crno-beli prave neverovatnu seriju i posle samo nekoliko minuta vraćaju rezultatski egal. Na krilima Zeka Ledeja koji je nanizao čak 12 poena u drugoj četvrtini, razdrmali su se i ostali igrači, pa su na veliki odmor gosti otišli sa prednošću od jednog koša.

Treća četvrtina obeležila je potpuni egal. Držali su se i jedni i drugi. Sa jedne strane pogađali su Brajant, Micić i Klajburn, sa druge strane Naneli, Panter i Avramović. Niko u ovoj deonici nije mogao da se odvoji i stekne veću prednost.

Međutim, prelomna je bila poslednja četvrtina koju su crno-beli osvojili rezultatom 34:20. Blokada Smailagića, trojka Nanelija, dvojka Pantera odvela je goste na plus sedam. Kraj za Efes se nazirao. Sa velikim sampouzdanjem su igrali crno-beli do kraja meča. Energičan Partizan je serijom odličnih šuteva sačuvao prednost i došao do bitne pobede.

izvor: Youtube/ Euroleague Basketball

Ono što je posebno impresivno je da je Partizan šutirao slobodna bacanja neverovatnih 28/28! Zaista nešto što se nije viđalo ranije u igri Obradovićevih igrača.

Čak dvanaesti put ove sezone Matijas Lesor je poneo nagradu za najkorisnijeg igrača utakmice. Sada je završio sa 17 osvojenih poena i sedam skokova. Najefikasniji u redovima crno-belih bio je kapiten Kevin Panter sa 19 poena, a pratili su ga Džejms Naneli i Zek Ledej sa po 16 poena. Aleksa Avramović je upisao 14 poena i dve ukradene.
Sa druge strane, u turskom sastavu istakao se Vil Klajburn sa 22 poena. Pratili su ga Elajdža Brajant sa 16 poena, kao i Vasilije Micić sa 15 poena.

Još pet utakmica je ostalo do kraja regularnog dela najelitnijeg klupskog takmičenja. Košarkašima Partizana na megdan izlaze Olimpijakos, Real Madrid, Barselona, Monako i Panatinaikos. Ono što može da raduje crno-bele jeste činjenica da prve tri utakmice protiv velikana igra u već rasprodatoj Štark areni, gde će ljubitelji košarke uživati u pravom spektaklu. Prvi od tri u nizu spektakla očekuje se u petak 24. marta gde u Beograd stiže Olimpijakos koji je trenutno prva ekipa na tabeli Evrolige.