Panatinaikos slavio, serija se seli u Beograd!

Košarkaši Panatinaikosa su nakon poraza u prvoj utakmici u svojoj dvorani, ovaj put savladali ekipu Makabija i tako izjednačili skor na 1:1 pred selidbu serije u Beograd.

Utakmica je otvorena poenima na obe strane, trojka Koena, poeni Lesora, pa zatim nova trojka Koena! U prvoj polovini četvrtine, napadi su izgledali prilično dobro, pa smo posle četiri minuta igre imali rezultat 9:12 uz sporiji početak Mitoglua (2/5 FG), i na drugoj strani čak osam poena Koena! U nastavku četvrtine borba se rasplamsala, a grčki tim ništa nije mogao da odbrani! Kruna na sjajnu četvrtinu Makabija bila je trojka Žasijel Rivera za +8 posle prvih deset minuta igre! (20:28)

U drugoj četvrtini situacija se nije mnogo menjala sve dok Kostas Slukas nije stupio na scenu. 8:2 serija Slukasa, koji potom pogađa još jednu trojku (treću u nizu) koja se poklopila sa nesportskom Niba (na Papapetruu) i Panatinaikos je iz istog poseda zaradio 5 poena i loptu sa strane (43:38)! Iz istog poseda usledila je i trojka Janisa i njegovih pet vezanih poena (46:38)! Totalnu eksploziju u dvorani O. A. K. A. izazvali su poeni Lesora pod faulom (49:38) i nastavak serije koja je iznosila 14:0 (odnosno 19:2). Rezultat na poluvremenu postavio je Dinos Mitoglu sa svojim poenima, pa je Panatinaikos na pauzu otišao sa velikih +12 (51:39).

Najbolji igrač prvog poluvremena bio je Kostas Slukas sa 15 poena (6/8FG), sa druge strane iznenađujuće dobro je odigrao Džejk Koen sa 12 poena (5/6FG).

Nastavio je Panatinaikos u istom ritmu, i prednost je samo rasla, pa smo već polovinom deonice imali +18 za “zelene” (62:44). Jedini sposoban da postigne koš u prvih pet minuta bio je Lorenco Braun koji je vezao sedam poena. U poslednjim minutima treće deonice, Tamir Blat je pokrenuo Makabi sa svoje dve trojke i pred poslednjih deset minuta, Makabi je sišao na -11 (71:60).

Neverovatan početak četvrte četvrtine za sve gledaoce, bilo u hali, ili kraj ekrana! Serija Makabija 0:8 i prednost Panate je istopljena na samo +3! Ipak poeni Lesora konačno su vratili ošamućeni Panatinaikos u kolosek, i ponovo je bilo +7. Sjajni Antonius Klivlend nije stajao, pa je ponovo upisao poene, svoj 12ti, a 6ti u četvrtini (75:70). Očigledno niko osim njega nije imao dovoljno “gasa”, pa je ubrzo Panatinaikos iskoristio prazan hod gostiju i trojkom Papapetrua otišao na +12 (82:70). Verovatno i tačku na meč je stavio Grent svojom trojkom iz ćoška za +15 (87:72) na nešto manje od tri minuta do kraja. Kraj utakmice obeležilo je i isključenja Džoš Niba koji je izgubio živce na samom kraju meča.

Konačan rezultat – 95:79.

Kostas Slukas – 29 poena (12/16), 3 skoka, 4 asistencije

Joanis Papapetru – 15 poena (4/7 za tri), 3 skoka, 3 asistencije

Matijas Lesor – 11 poena (4/6), 8 skokova

Lorenco Braun – 18 poena (7/11), 6 asistencija

Sledeći duel zakazan je za 30.04. i biće odigran u dvorani “Aleksandar Nikolić”, poznatijoj kao “Pionir”, gde će Makabi biti, uslovno rečeno “domaćin”.