OSTALI SAMO DUGMIĆI! Parni valjak protutnjao Železnikom!

Ekipa FMPa je u meču 10. kola ABA Lige dočekala ekipu Partizana i u tom duelu je veoma ubedljivo poražena rezultatom 61:105 (10:23; 9:30; 14:26; 28:26).

FMP je bolje otvorio utakmicu i poveo 4:0, ali nije Partizan dozvolio da se domaćin odlepi od starta i Kevin Panter je upisao prve poene za crno-bele i tako otvorio seriju 0:18 za 7 minuta! Ovu neverovatnu seriju gostiju prekinuo je Beson sa linije penala. Prva deonica završena je rezultatom 10:23, a neverovatni Bruno Kaboklo je završio sa 8 poena (bez promašaja) i 8 skokova!

Druga četvrtina i ponovo dominacija crno-belih. Otvorio je Partizan ovaj period novom velikom serijom od 0:15, koju je Stepanović na polovini četvrtine prekinuo kao i Beson prethodnu, sa penala. Nastavili su crno-beli da dominiraju pa su poluvreme završili sa neverovatnih 19:53! (18/20 za 2 poena, 3/15 za 3 poena).

Drugo poluvreme – ista priča. Partizan je nastavio isto, nastavio je da melje protivnika. Rezultat nakon trideset minuta igre bio je 33:79. Jedina stvar vredna pomena u nastavku igre bila je trojka Sava Drezgića po prvom ulasku u igru u ovom meču, i tek drugi put u sezoni. Savo je meč završio sa 6 poena, 1 skokom i 1 asistencijom.

Ovo je četvrti vezani poraz koji su doživeli “Panteri” i sada su na skoru 3-7 i ostaju u donjem delu tabele, dok je za Partizan ovo 7 pobeda u 10 mečeva i zauzima treću poziciju.

U sledećem kolu FMP gostuje Budućnosti, dok Partizan dočekuje SC Derbi.