Obradović: Prezadovoljan sam, pobeda nije dolazila u pitanje

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u ovogodišnjoj Evroligi protiv Bajern Minhena u Beogradskoj areni (86:78). Trener Partizana, Željko Obradović, govorio je pred medijima i izneo svoje stavove nakon meča.

Čestitke igračima, igrali smo dobru košarku, sjajna atmosfera je bila. Ekipa je igrala izvanredno i prezadovoljan sam kako smo igrali. Veoma je bitna stvar to što smo rasporedili minutažu, Maccabi Tel Aviv je dobio dva razlike. Zato je bitno što smo koristili dosta igrača, Frank Ntilikina je imao 27 minuta, svi ostali manje. Radimo na skoku i bez obzira na prve dve uvodne utakmice u Evroligi i rekao sam da verujemo u njih. Uradićemo pozitvne stvari? Zašto? Zato što ih gledam na svakom treningu, ovo takmičenje se igra na dve lopte. Kontrolisali smo utakmicu u svakom pogledu. Pobeda nije dolazila u pitanje, naveo je trofejni strateg.

O odličnim igrama svoje ekipe

Ne bi bilo dobro da u ovom momentu izgledamo kao da igramo dve ili tri godine zajedno. Dosta toga smo radili dobro večeras, igrali pametno. Igrači sve više shvataju, pogotovo u nekim trenucima utakmice, kada se priprema kada znaš kako treba da braniš i napadaš.

O večerašnjim rezultatima

Ne znam za koga su neočekivani rezultati. Kvalitet ekipa je na veoma visokom nivou, bilo ko može da pobedi bilo koga. Nijedan tim nije u specijalnoj formi. Svi traže formu, Posledica dobrog porcenta šuta je ono što insistiramo na treingu. Poštujemo prostor i tajming i to pretačemo u. To nam je falilo u prve dve utakmice. lika je neuporedivo bolja. Otvorili smo utakmicu sa fenoenalnim šutem, dobri su procenti i ne treba da se zaustavimo.

O Koprivici i Nakiću

Imali su i oni njihove minute na terenu. Svakom igraču apsolutno verujem. Isiaha Mike je odradio prvi trening juče, na svakog računam… Bilo je izvanrednih momenata, ali i nekih drugih stvari. Edwards i Obst šutiraju za tri poena mnogo. Igrali smo protiv veoma dobrog tima. Preko puta sedi čovek koji je napravio izvanredne rezultate sa Nemačkom. Ne treba to da zaboravimo.

Neiskustvo igranja u ovakvoj atmosferi

Prvi put Arena u Evroligi. Oni se ponašaju fenomenalno, imamo izvanrednu atmosferu. To je ono što bih voleo da se nastavi. Prvi i osnovni cilj je da se pokaže borbenost i voleo bih da se nastavi. Sada dolazi serija utakmica i pokazao bih da se dokaže kako brzo možemo da se oporavimo. Prošle sezone smo imali probleme u tim situacijama. sada je to drugačije, zaključio je Željko Obradović.

U narednom kolu, Partizan već u četvrtak igra protiv Makabi Tel Aviva u Beogradu, dok Bajern isto veče dočekuje Paris.