Nova tradicija je prekinuta – Pali su i Zmajčeki!

Odlika velikih ekipa jesu pobede čak i kada ništa ne polazi od ruke. Mučili su se crno-beli tokom celog meča, ali u završnici su pokazali da su najbolji kada je najpotrebnije. U veoma važnom meču Partizan Mozzart Bet je pobedio Cedevitu Olimpiju u 23. kolu ABA lige u Beogradu rezultatom 76:73.

Veoma sporo su crno-beli otvorili utakmicu. U prvoj četvrtini delovali su jako izgubljeno i nisu imali napadačkih ideja. Bolje se snašao slovenački tim, razigrali su se svi igrači, a nakon dva vezana pogotka za tri poena Jogija Ferela, uspeli su gosti da se odlepe već u prvoj deonici.

Ništa crno-belima nije polazilo za rukom. Promašivali su šuteve i za dva i za tri poena, ali su priključak držali zahvaljujući slobodnim bacanjima usred velikog broja faula protivničke ekipe.

Katastrofalna odbrana u finišu prvog poluvremena ponovo je koštala crno-bele, koji su prilično lako ispustili plus od četiri poena i predali ga gostujućem sastavu.

Nedostatak Lesora u reketu bio je vidljiv tokom cele utakmice. Činilo se da će najveći teret u odsustvu francuskog asa poneti jedini igrač na poziciji pet Alen Smailagić, ali je brzo ušao u problem sa faulovima i proveo je samo 13 minuta u igri.

Kombinovao je Željko Obradović sa Joanisom Papapetruom i Zekom Ledejom. Nisu uspeli da zaustave centra gostiju Karla Matkovića, koji je dominirao u reketu.

Došli su Ljubljančani rasterećeno u Beograd, spremni da se nadigravaju. Mučili su se crno-beli tokom celog meča i u odbrani i u napadu. Nisu uspevali da povežu dobar napad nakon sjajne odbrane.

Imali su gosti nakon pogotka trojke Marka Jeremića plus pet poena. Sa druge strane, trojkom Uroša Trifunovića aktivirala se publika i na krilima sjajnih navijača probudili su se ostali igrači crno-belih.

Izuzetnom odbranom u poslednjoj deonici uspeli su da steknu vođstvo od tri poena. Imali su gosti napad za produžetak, ali to nije iskoristio Ferel.

Većom koncentracijom u ključnim trenucima poslednje deonice uspeli su da dođu do izuzetno bitne pobede u trci za prvo mesto regionalnog ABA šampionata.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Joanis Papapetru sa 14 poena, pratili su ga Zek Ledej sa 13 poena, Alen Smailagić sa 12, dok su po 10 poena imali Kevin Panter i Dante Egzum.

Sa druge strane, u poraženom sastavu najefikasniji je bio Džoš Adams sa 19 poena, pratili su ga Jogi Ferel sa 17 poena, dok je 14 poena, uz sedam skokova imao Karlo Matković.

Vremena za odmor nema, crno-bele očekuje dupli program Evrolige, gde najpre gostuje Barselona, a zatim stiže i madridski Real. Nakon toga sledi i meč 24. kola ABA lige protiv FMP-a u Železniku.