Monako ostaje u životu, izjednačena serija napušta Kneževinu

Sjajno napadačko izdanje oba tima u meču punom preokreta. Četa Saše Obradovića preživela je tiho veče svog najboljeg strelca i 16 trojki Fenera.

Monako je znatno bolje otvorio meč i već posle dva minuta bilo je 9:0 za domaće. Ubrzo su i gosti pronašli svoj napadački ritam ali je, pored odbrane, i napad Monaka funkcionisao kao dobro podmazana mašina i njihova prednost je samo rasla. Fenerbahče je ipak uz dve uzastopne trojke zatvorio četvrtinu, pa je rezultat bio 31:21.

Drugu četvrtinu otvorila su oba tima raspoloženo u napadu. Džejms je pokupio treću ličnu, ali je ostao u igri i morao je da se čuva u odbrani. Gosti su, najviše zahvaljujući šutu za 3, polako istopili prednost Monaka i već sredinom četvrtine ona je iznosila tek +3. Nastavili su i jedni i drugi da pogađaju u dobrim procentima i na odmor se otišlo rezultatom 54:50.

Drugo poluvreme donelo je nastavak šuterske klinike gostiju, pa je utakmica ušla u potpuni egal. Čvrsta odbrana Fenera pravila je problem napadu domaćina i uz strpljive napade prešli su gosti u prednost koja je postepeno rasla do kraja četvrtine. Pred ciljnu ravninu nije dobro izgledalo za domaće – 65:74.

Poslednja četvrtina počela je u znaku Džordana Lojda, koji je uz 5 poena i asistenciju napravio seriju 7-0 i vratio ekspresno meč u egal. Fenerov šut sa distance je potpuno stao, a Vilbekin je promašio četiri trojke za redom. Igralo se ‘koš-za-koš’ i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Alfa Dialo je posle ofanzivnog skoka doneo prednost domaćima, a poenima sa linije penala Monako je došao do +5 na ulasku u poslednji minut. Vilbekin je pogodio trojku da smanji na -2, ali onda je Lojd pogodio trojku kojom je stavio tačku na sve nade gostiju u ovom meču.

Fenerbahče nije uspeo da po drugi put u svojoj istoriji, a tek treći put u istoriji Evrolige, povede sa 0-2 u seriji kao ekipa koja nije nosilac. Ipak, oni neće nezadovoljni napustiti Azurnu obalu. Znaju da sada imaju dve utakmice pred svojim navijačima, pa se sasvim sigurno nadaju da mogu da sa dve pobede završe seriju u Istanbulu

U ekipi Monaka najviše poena je postigao Donatas Motiejunas, koji je upisao 18, 15 je imao Džordan Lojd, dok je Eli Okobo upisao 13. Majk Džejms je uz samo dva ubačena šuta imao 8 poena, ali je pritom zabeležio i 7 asistencija kao i 7 skokova.

Kod gostiju za pobedu nije bilo dovoljna ni eksplozija od 25 poena Dorsija, odnosno 23 koliko je imao Vilbekin, uz po 6 postignutih trojki. Osim njih, dvocifreni poenterski učinak je imao i Hejs-Dejvis, koji je razočarao sa 0/4 u šutu za tri.