MOĆNI BORAC, SLOGINA POBEDA I DOMINACIJA FAVORITA

Utakmicom između Pelistera i Širokog okončano je treće kolo regionalne Druge ABA lige. Turnir u Sarajevu nastaviće se i narednih dana, a u daljem tekstu donosimo presek dešavanja sa prvih sedam utakmica treće runde.

KK PODGORICA – KRKA 60:72

Prve su na parket izašle ekipe Podgorice i Krke.

Podgoričani su jedan od šest timova koji nisu uspeli da upišu pobedu tokom balona na Zlatiboru. Težak posao ih je očekivao i u Sarajevu, gde su se susreli sa favorizovanom Krkom.

Tim Nebojše Bogavca je bolje otvorio utakmicu serijom 6:0, dok je protivnik prvi šut iz igre uputio tek nakon tri minuta igre.

Krkin šut proradio je pred sam kraj prve deonice kada je Rok Stipčević pogodio tri trojke i spustio razliku na dva poena zaostatka.

Rezultatska neizvesnost nastavila se do treće četvrtine kada slovenački tim uspeva da preko Spasojevića i Stergara stvori osetnu razliku.

Tokom poslednje deonice poenima Špana i Stipčevića Krka je održala prednost i overila treću uzastopnu pobedu.

Rok Stipčević se još jednom istakao kao lider tima sa 24 poena uz procente šuta 66.7%. Istakao se i Miha Cerkvenik sa sedam poena, devet skokova i dve asistencije, te najvećim indeksom korisnosti – 20.

U poraženoj ekipi Viktor Vujisić je upisao 12 poena i pet skokova.

KK SLOGA – SPARS ILIDŽA 84:72

Kraljevčani su svoju debitantsku sezonu u regionalnoj ligi otvorili sa dva poraza. Utakmicu protiv sarajevskih Sparsa započeli su u odličnom ritmu, pa su na kraju prve deonice imali 13 poena prednosti.

Sparsi su sa druge strane mnogo grešili i izuzetno teško stvarali prilike za otvorene šuteve. Na petnaestominutni odmor su otišli sa 19 poena zaostatka.

Tokom drugog poluvremena Sparsi su se razigrali, ali ipak nedovoljno da ozbiljnije zaprete protivniku. Tim iz Sarajeva imao je probleme u svim aspektima igre.

Loši procenti za tri poena, skroman defanzivni skok i veliki broj izgubljenih lopti otvorili su put do pobede protivniku.

Dimitrius Andervud je nakon skromnog izdanja protiv Krke popravio utisak i došao do 15 poena i osam skokova za indeks korisnosti 23. Uz Amerikanca dvocifreni su bili i Simeunović, Matović i Stamenić.

U redovima poražene ekipe skroman broj raspoloženih igrača među kojima se ističu Ćurevac sa 14 poena i talentovani Harun Zrno sa 11.

Utakmicu je obeležila teška povreda Zinedina Mulića, za kojeg je ova sezona nažalost završena.

TFT SKOPJE – ZLATIBOR 76:90

Ekipa TFT-a je u duel sa Zlatiborom ušla raspoloženo.

Favorizovanom protivniku su odlično parirali tokom prvog kvartala, ali je onda usledila izuzetno neefikasna druga četvrtina, tokom koje je Zlatibor dostigao osetnu prednost.

U drugom poluvremenu Kostoski sa dve trojke vraća svoj tim u utakmicu, ali protivnik uzvraća i uspeva da do kraja treće četvrtine poveća prednost na +10.

Do kraja meča prednost Zlatibora je rasla, najviše zahvaljujući Protiću i Tadiću.

Upravo je Tadija Tadić i bio najbolji igrač utakmice sa 20 poena, šutirajući 8/10 iz igre, šest skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Nemanja Protić je upisao 19 poena i šest asistencija, dok je Filip Đuran imao nešto bolji učinak sa 22 poena i osam asistencija.

Najkorisniji igrač crno-belih bio je Aleksandar Kostoski sa 12 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

GGD ŠENČUR – SUTJESKA 63:70

Crnogorska ekipa je već tokom prve minute igre vezala dve izgubljene lopte, što slovenački tim nije uspeo pretvoriti u poene. Murić se prvi upisao u strelce nakon treće izgubljene lopte Sutjeske.

U sličnom ritmu je nastavljena prva četvrtina, mnogo grešaka sa obe strane i minimalna prednost za Šenčur nakon prvih deset minuta igre.

Tokom prve polovine druge četvrtine Sutjeska uspeva steći prednost, a seriju 4:0 tajmautom prekida Miljan Pavković. Na nešto više od dva minuta do kraja druge deonice Dino Murić trojkom smanjuje zaostatak na minus jedan.

Raspoloženi Mašan Vrbica u poslednja dva minuta pogađa dve trojke i ponovo stvara osetniju prednost za svoju ekipu.

Do kraja treće deonice prednost Sutjeske je rasla, pa su i uprkos loše odigranom poslednjem kvartalu uspeli da sačuvaju prednost i dođu do treće uzastopne pobede.

Junak Sutjeske bio je Mašan Vrbica sa 17 poena i sedam asistencija.

U poraženom timu istakao se mladi bek Alen Malovčić sa 14 poena i šest skokova.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – HELIOS SANS 72:107

Sansi iz Domžala su otvorili sezonu ubedljivim pobedama, a da će se slično desiti i protiv Vrijednosnica dalo se naslutiti tokom prvog poluvremena.

Kako je vreme prolazilo, Helios je igrao sve bolje i na pauzu otišli sa 13 poena prednosti.

Igra hrvatske ekipe se u potpunosti urušila u trećoj četvrtini tokom koje dopustaju protivniku da postigne čak 37 poena.

Srđan Helbih nije mogao pronaći način da se odupre napadima slovenačke ekipe koje je za 40 minuta postigla 107 poena.

Nemoć osiječke ekipe ogleda se i u tome da su tokom celog meča samo dva puta uspeli doći do defanzivnog skoka.

Lovro Buljević je odigrao odlično protiv svog bivšeg kluba. Postigao je 21 poen i deset skokova, ostvarivši valorizaciju 31 što je bilo dovoljno da ponese zvanje najkorsnijeg igrača trećeg kola ABA 2 lige.

Još jednu dobru partiju pružio je i kapiten Blaž Mahkovic, a uz njega su dvocifreni bili Mirtič, Ferme i Ostin Luk.

Mladi hrvatski krilni igrač Tadej Tomljenović je sa 11 poena uz stoprocentan šut iz igre bio najkorsniji igrač u svom timu.

KK GORICA – BORAC BANJALUKA WWIN 54:96

Goricu je nakon dva poraza čekala raspoložena ekipa Borca. Neizvesnost je trajala nepuna tri minuta tokom kojeg je ekipa iz Velike Gorice uspevala da parira protivniku.

Delalić i Tanasković su načeli odbranu protivnika, a nakon tajmauta trenera Vladimira Krstića, Jan Rebec veže osam poena i donosi svojoj ekipi 15 poena prednosti.

U drugoj četvrtini tim iz Hrvatske izgledao je potpuno izgubljeno na parketu. Postigli su skromnih 12 poena, dok su sa druge strane primili 28.

U drugo poluvreme ušli su još manje raspoloženi, pa je banjalučka ekipa do kraja ostvarila čak 42 poena prednosti.

Krasio ih je odličan šut za tri poena, pogodili su 12 trojki iz 24 pokušaja. Čak šest igrača je postiglo dvocifren broj poena, a svi igrači osim Dragojevića su se upisali u strelce.

Najbolji u redovima crveno-plavih bio je jedan od najperspektvnijih mladih igrača Druge ABA lige, Amsal Delalić.

Bosanskohercegovački prospekt je upisao 16 poena, šutirajući 55.6% iz igre, a zabeležio je i sedam skokova i četiri asistencije.

Jan Rebec se istakao sa 15 poena, Tanasković je dodao 14, Langović i Martin po 13 i Stefan Lakić sa deset poena.

U poraženoj ekipi najraspoloženiji je bio Zadranin Toni Jelenković sa 16 poena.

HKK ŠIROKI – PELISTER BITOLA 83:73

Nasuprot dobrom startu sezone u domaćoj ligi, Široki je sezonu u regionalnoj ligi počeo sa dva poraza.

U trećem kolu čekala ih je ekipa Pelistera predvođena Hadžifejzovićem i Mustaficom. Timovi su tokom većeg dela igre bili izjednačeni.

Tek u poslednjem kvartalu ekipa Širokog na krilima Brzoje i Josipa Čovića dolazi do deset poena prednosti, kojom razlikom meč i završava.

Oba tima su pravila mnogo grešaka, na kraju su zajedno imali 41 izgubljenu loptu. Široki je bolje iskorišćavao greške protivnika, pa je iz 20 izgubljenih poseda Pelistera došao do 21 poena.

Mislav Brzoja je sa 27 poena, od kojih osam u poslednjem kvartalu koji je odlučio pobednika, bio najbolji igrač svoje ekipe.

Emanuel Litl uhvatio je 13 skokova, od čega deset defanzivnih, servirao četiri asistencije, zabeležio četiri ukradene ali i četiri izgubljene lopte.

Sead Hadžifejzović je opet bio dvocifren za svoj tim. Upisao je 20 poena, tri skoka i tri asistencije. Mustafica je dodao 16 poena, ali uz izuzetno loš šut za tri poena 1/10.