Braun sa desne noge doneo brejk u prepunoj dvorani O.A.K.A

Košarkaši Panatinaikosa su na otvaranju plej-of, odnosno top 8 faze Evrolige, u svojoj dvorani dočekali ekipu Makabija iz Tel Aviva.

Na samom startu utakmice obe ekipe su bile raspoložene, a Kendrik Nan se uveo u meč sa šest vezanih poena. Sipao je Panatinaikos i trojke, ali je svemu odolevao Makabi i završio četvrtinu sa minimalnih +1 (25:26).

Druga četvrtina je bila nešto neočekivano ni za navijače Panatinaikosa! U svem nadmetanju, pojavljuje se Luka Vildoza koji postiže čak tri trojke, dve vezane, i odvodi Panatinaikos na prvu ozbiljniju prednost, odnosno +11 (43:32). Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih promena, pa je Panatinaikos otišao na veliku pauzu sa +8 (50:42).

Najveći utisak ostavili su Luka Vildoza sa svoje tri trojke, Lesor koji je u napadu “rasturio” centre Makabija, ali i Kostas Slukas i Grigonis sa odličnim rolama. Na drugoj strani najefikasniji je bio Nibo, uz Boldvina koji je imao 6 poena i 5 asistencija, ali 1/7 iz igre.

Fascinantan je podatak da je Panatinaikos imao 8/8 za dva poena i 8/16 za tri poena.

Drugo poluvreme je ponovo počelo u znaku “zelenih”. Jednostavno nije bilo rešenja za napad Panatinaikosa koji je bio na neverovatnom nivou. U jednom trenutku usledio je nalet Makabija koji se približio na -6, pre svega na krilima Lorenco Brauna, ali je odbrana pucala na sve strane, što su “svi redom” kažnjavali. Ipak trznuo se Makabi, poenima Klivlenda pod faulom krenule su loše stvari po domaće. Prvo je Makabi sišao na četiri poena razlike, a zatim je došla četvrta lična Kendrik Nana. Prelomni momenat treće deonice bio je ulazak Kalaicakisa na teren, njegov skok u napadu, pa monstruozna blokada, dva bacanja, novi skok… Pred poslednjih 10 minuta 70:63.

Ako je treća počela u znaku “deteline”, četvrta je bila suprotno. Serija Boldvina 5:0 i nastavak loše šuterske večeri za Lesora kada su u pitanju bacanja (4/11). Usledila je trojka Kolsona za izjednačenje još od sredine 2Q. Potpuno se vratio Makabi, a onda je usledila povreda Vejd Boldvina koji je morao da se preseli na klupu zbog zadnje lože. Nastavio je Lesor sa svojim poenima da odoleva Makabiju, ali onda dve vezane trojke, Kolson i Lorenco, Makabija za totalni preokret i +4 za goste (77:81). Kada je zaličilo da Panatinaikos gubi sve konce, pojavio se Grent sa svoja četiri poena i vratio ovaj meč (83:81). Usledila je serija promašen ih zicera na obe strane, a posebno Lesora koji je tri puta promašio izjednačenje na obruču. Na minut ipo do kraja kucanje Niba za +5, sve je izgledalo gotovo, ali ponovo GRENT! Trojka, ukradena lopta i poeni za Nana i izjednačenje! (87:87). Odlučio je Braun da sam odigra napad, koji završava vrlo efikasno, poenima sa desne noge za +2 za goste! Očajan napad Panatinaikosa, loš pas, izgubljena lopta za Panatinaikos i bacanja za Džoš Niba na 3 sekunde do kraja. Uspeo je Nibo da realizuje oba bacanja i Makabi je uzeo brejk!

Sledeći meč je na programu u četvrtak od 20 časova i 15 minuta, Panatinaikos je ponovo domaćin.