Ljulj i Musa slomili Barsu u Palati sportova!

Ekipa Real Madrida je nakon produžetka savladala ekipu Barselone u okviru 21. kola Evrolige rezultatom 91:86. Šarasova vojska još jednom je poklekla u neizvesnoj završnici.

PRVO POLUVREME

Veseli je dobro startovao meč sa šest poena, na drugoj strani Tavares je postigao prvih šest poena za svoj tim, ali je posle samo pet minuta igre zaradio dve lične greške.

Osim Tavaresa prvih pet minuta Real nije imao nijedno adekvatno rešenje u napadu. Dobar šut za tri i čvrsta odbrana omogućili su Barsi da već sredinom prve četvrtine odu na plus 12.

Činilo se da će prvu četvrtinu završiti dvocifrenim vođstvom, ali je Real napravio seriju 7-0 za finiš četvrtine.

Druga četvrtina počela je u nešto sporijem ritmu. Greške u napadu Reala i dosta izgubljenih lopti. Međutim, utisak je da Barsa ništa od toga nije iskoristila na pravi način.

Šanli je promašio tri potpuno otvorena šuta za tri poena, na drugoj strani katastrofalne odluke Poarjea u napadu.

Ulaskom Edija Tavaresa usledila je nešto bolja igra Madriđana koji su prišli na dva poena zaostatka. Međutim loša komunikacija Madriđana u odbrani u poslednja dva minuta, što su Satoranski i Laprovitola kaznili pogocima za tri poena i odvojili Barsu na devet poena prednosti.

Hezonja je nakon ofanzivnog skoka i poena postavio konačan rezultat pred odlazak na odmor.

DRUGO POLUVREME

Treću četvrtinu Real je počeo serijom 8-0. Nakon tajm-auta Jasikevičijusa Kalinić pogađa dve trojke, posle čega je usledio revolveraški obračun na obe strane.

Opet je imalo izgleda da je Real koliko toliko uhvatio ritam i da se vratio u utakmicu, dobru rolu u tom periodu imao je Gabrijel Dek, ali ponovo neke loše odluke na obe strane ekipe Reala i Barsa je u poslednju četvrtinu ušla sa deset poena prednosti.

Kao što je pomenuto u najavi ove utakmice, nikada ne smemo zaboraviti na Serhija Ljulja. Zaista je i bilo tako. Četvrta četvrtina je ostala u senci njegovog imena.

Iskusni plejmejker je preuzeo kormilo i u potpunosti vratio Real u utakmicu. Imali smo pravi egal u poslednja tri minuta.

Higins je pogodio trojku za dva poena prednosti Barse na minut pre kraja, međutim Ljulj je iznudio faul, pogodio dva bacanja i izjednačio.

Imali su Katalonci šut za pobedu, koji je promašio Tomaš Satoranski iz jako teške pozicije. Usledio je produžetak.

PRODUŽETAK

Prve poene u produžetku postigao je sjajni Džanan Musa koji je rešio pitanje pobednika. Barsa je izgubila koncentraciju u igri na obe strane, Real se odvojio na plus četiri, potom je Musa vezao pet poena i na minut i po do kraja ugasio Barselonu.

Pokušali su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa da uđu u penal završnicu, ali prednost Reala je bila nedostižna.

Odlična odbrana u četvrtoj četvrtini, prednost u skoku i dobra atmosfera u dvorani vratili su domaćina u meč, koji je na kraju zasluženo slavio.

Treba pomenuti i odličnu partiju Gabrijela Deka, koji je bio bitan šraf u igri Reala, igrao je dobro na obe strane terena.

Dek je bio najefikasniji igrač na utakmici sa 23 poena i sedam skokova, pratili su ga Serhio Ljulj sa 19 poena i Džanan Musa sa 18 poena.

U ekipi Barselone najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 17 postignutih poena, po 12 dodali su Tomaš Satoranski i Jan Veseli.

Nakon ove utakmice Real se nalazi na prvoj poziciji, dok Barsa zauzima četvrto mesto na tabeli.

izvor: YouTube/EUROLEAGUE BASKETBALL

Naredne nedelje je na programu duplo kolo Evrolige. Barselona je oba puta domaćin (Makabi i Bajern), dok Real Madrid dočekuje Panatinaikos, a zatim ide na noge Monaku.