KK Rivers pružio dobar otpor, ali ipak izgubio

KK Rivers BM pretrpeo je drugi poraz u sezoni. Ovoga puta, u okviru kvalifikacija za Kup Radivoja Koraća. Poraženi su od ekipe OKK Beograd, rezultatom 67:86 (15:27, 22:19, 19:17, 11:22).

OKK je dobro otvorio utakmicu. Nekim lakim poenima na obruču, stiču prednost od pet poena (2:7). Trener Božović traži time‐out u ranoj fazi meča, kako bi sprečio nasatavak serije. Gosti su svoju prednost u nastavku sticali, uglavnom šutem spolja. Pokušavali su Riversi nekim presingom po celom terenu, da otežaju organizaciju napada protivniku, ali su oni to uspešno rešavali. Domaći su imali nekoliko izgubljenih lopti, iz kojih su plavo‐belima otvarali tranziciju i lake poene. U finišu četvrtine OKK stiče maksimalnih +12 i na mini odmor se odlazi rezultatom 15:27.

Druga deonica je rezultatski pripala Riversima. Stiče se utisak da je moglo biti još bolje, ali nikako nisu uspevali da iskontrolišu defanzivni skok. OKK ih je nadskočio i gotovo uvek imao ekstra posed, iz kojih je kažanjavao defanzivne propuste domaćih. Dvocifrena prednost je bila prisutna tokom čitavog perioda, čak je tri minuta pre odlaska na veliki odmor, iznosila +15. Pred kraj četvrtine, Riversi prave mini seriju i na poluvreme odlaze sa jednocifrenim zaostatkom (37:46).

Treća četvrtina je bila dobra za domaće, pre svega u polju odbrane. Podigli su nivo agresivnosti, terali protivnika na pas više i otežavali im njihova primarna rešenja u napadu. OKK je u napadu poentirao, pre svega na suvi individualni kvalitet svojih igrača. Riversi su u dobroj meri uspeli da iskontrolišu defanzivni skok. Nekoliko puta su gosti sticali dvocifrenu prednost, ali se domaći nisu predavali i uspevali su da budu u rezultatskom priključku do kraja ovog perioda. Kao i u drugoj četvrtini, Riversi su nekim dobrim sekvencama uspeli da istope dvocifren zaostatak i na mini odmor se otišlo rezultatom 56:63.

Poslednji kvartal je bio presudan i tu je došao do izražaja kvalitet koji poseduje OKK Beograd. Dugo su domaći pružali dobar otpor, ali je evidentno da su igrali onoliko koliko im je protivnik dozvolio. Sredinom poslednje četvrtine, OKK slama otpor hrabrog domaćina.
Deluje da su Riversi ostali bez goriva, pre svega u napadu. Teško su postizali poene, a gosti su rutinski zatvorili utakmicu i slavili rezultatom 67:86.

Bila je ovo solidna utakmica za izabranike Igora Božovića, u kojoj se nisu obrukali, čak su u par navrata pokazali da mogu odigrati na visokom nivou. Sigurno će im ovo iskustvo igranja sa prvoligašem, poslužiti za nasatavak sezone.

Najefikasniji u taboru domaćih bio je Radonja Radonjić sa 19 poena i 3 skoka, kapiten Nemanja Ilić dodao je 12 poena uz tri uhvaćene lopte, a istakli su se još Darko Zurnić sa 9 poena i 5 asistencija, kao i Stefan Drobnjak koji je imao 8 skokova na meču.

Predsednik KK Rivers BM, Marko Radović, dao je svoj komentar po završetku ovog meča:
„Ovo je bio jedan košarkaški praznik za nas. Bilo je sjajno imati priliku odmeriti snagu sa prvoligašem, posebno sa jednim velikim klubom, kao što je OKK Beograd. Klub bogate tradicije i istorije. Smatram da su naši momci pružili dostojan otpor i da su se jako dobro držali u ovom susretu. Žao mi je što je i protivnik imao probleme sa povredama, par iskusnijih pojednaca, koje su neki od naših igrača, gledali na televizoru dok su branili boje Partizana i Crvene zvezde. Ali eto, jedna od najlepših čari ovog Kupa, je što će neki igrač Riversa za par godina, dok bude gledao NBA ili Evroligu, moći da kaže svom klincu, da je imao priliku da čuva tog Jelavića. Još jednom čestitke protivniku na pobedi. Želimo im puno sreće u nastavku takmičenja, a čestitao bih i našim igračima. Nadam se da će ovakvu borbu, prikazati i u nastavku prvenstva. ”