Herbert: Srbija ima veliku košarkašku tradiciju, neverovatno je biti ovde

Nakon poraza od Partizana (86:78), Bajern Minhena, trener njihovog tima, Gordi Herbert govorio je pred predstavnicima medija.

,,Čestitke Partizanu i treneru Obradoviću. Odlično su dodavali loptu i šutirali. Mnogo bolju energiju smo imali u drugom poluvremenu”, istakao je strateg Bavaraca.

O napuštanju klupe selekcije Nemačke

,,Bajern je jedan od najvećih brendova na svetu i čast je za mene što mogu da vodim ovaj tim. Imaju mnogo dobrih igrača, talentovan je to tim. Imali su ekstremno dobro prvo poluvreme. Trebalo je da igramo kao i u drugom.”

O atmosferi u Beogradskoj areni

,,Srbija ima veliku košarkašku tradiciju. Gledao sam utakmice na TV-u i biti ovde je neverovatno. U prvoj četvrtini nismo koristili faulove, a onda je Karsen Edvards bio nešto agresivniji i povukao je tim”, zaključio je Gordon Herbert.

U narednom kolu, Bayern dočekuje Paris, već u četvrtak, kada i Partizan gostuje kod Makabi Tel Aviva u Beogradu.