Fenerbahče ostao neporažen

Fenerbahče je savladao Anadolu Efes na njihovom terenu rezultatom 88-79 i tako posle petog kola ostao jedina neporažena ekipa u Evroligi.

Utakmica je počela sporijim tempom gde je bilo očigledno da timovi “odmeravaju” jedni druge, ali već nakon četiri minuta igre tempo je postao mnogo brži i igra na terenu je opravdala očekivanja derbija kola.

Igrači Fenerbahčea su dobrim šutem za tri poena zadržali pobednički niz, pre svega istakao se Marko Gudurić sa pet ubačenih trojki iz šest pokušaja, a pratio ga je Vilbekin koji je ubacio četiri trojke. Ova dva igrača su ujedno bila i najefikasnija sa 19 odnosno 25 poena.

Osim šuta za tri poena za goste je presudan faktor bio zaustavljanje Micića i Klajburna. Micić je postigao 19 poena uz šut iz igre 5 od 13, dok je Klajburn meč završio sa 8 poena sa šutem iz igre 4 od 13. Saigrači svakako nisu mogli da nadomeste loše procente svojih lidera kojima je igra bila i podređena pa ja i poraz na ovom meču bio neizbežan.

Cela utakmica je bila neizvesna do samog kraja.