Fener posle produžetka “ukrao” brejk i poveo u seriji

Vođstvo tokom gotovo cele utakmice, na kraju, nije značilo ništa četi Saše Obradovića u odbrani domaćeg terena na Azurnoj obali.

Monako je bolje otvorio utakmicu i do sredine deonice imali su +10, a njihova prednost iznosila je i do +12. Ipak, trgli su se gosti i uz poene Vilbekina otišlo se na odmor rezultatom 26:15.

I drugu četvrtinu bolje su počeli domaći, Okobo je poentirao za dva ali je Fenerbahče uspevao da održi priključak, ponajviše zahvaljujući poenima Dorsija i pre svega Nejta Sestine. Na kraju bolja druga četvrtina gostiju za 46:37 na poluvremenu.

Mnogo bolja odbrana Fenera u drugom poluvremenu i uz 3 vezane trojke potpuni priključak su uhvatili gosti već sredinom četvrtine. Monako je do poena uglavnom dolazio sa linije penala. Uz po jednu trojku Lojda odnosno Kalatisa za kraj četvrtine, u poslednju deonicu regularnog dela ušlo se u egalu 61:60.

Domaći su mnogo bolje otvorili poslednju četvrtinu. Fenerbahče nije mogao do koša, a Monako je, uz seriju 9-0 njihove bekovske linije, ponovo stekao +8 na 7 minuta do kraja. Ipak su se trgli gosti i zahvaljujući dvema trojkama Dorsija, ponovo su uhvatili priključak pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

Poenima Kalatisa Fenerbahče je stekao svoje prvo vođstvo na meču, a Hejs-Dejvis je povećao na čak +4 na 1:30 do kraja. Blosomgejm je tada bitnom trojkom održao domaće u životu, a Dialo sa linije slobodnih bacanja vratio minimalnu prednost domaćima. Kalatis je sa druge strane promašio jedno slobodno bacanje za vođstvo, a potom je uz zvuk sirene i Gudurić promašio šut za pobedu, pa je rezultat ostao 81:81 i otišlo se u produžetak.

Sa dve trojke su produžetak otvorili gosti i Monako se brzo našao u vrlo nezgodnoj situaciji. Teško su mogli do koša domaći a onda je na minut do kraja Sestina pogodio trojku za velikih +8 i tu je priči domaćih bio kraj.

Velika pobeda za Fenerbahče koji je oduzeo domaći teren timu iz Kneževine i prebacio lopticu u njihovo dvorište. Ukoliko Majk Džejms i drugari žele na Fajnal for, moraće da izvojevaju pobedu u zagrejanoj atmosferi u Istanbulu.

Za domaće najefikasniji je bio Eli Okobo sa 19 poena. 16 imao je Majk Džejms, uz 4/15 iz igre i 1/6 za tri, kao i Džordan Lojd, uz mnogo bolje procente šuta.

U ekipi Fenerbahčea najviše poena je postigao Najdžel Hejs-Dejvis, koji upisao 19. Njega je pratio Nik Kalatis sa 17, a istakao se i Nejt Sestina sa 16, uz četiri trojke, od kojih je svaka došla u jako bitnom momentu.