Evroliga, 7. kolo: Milano na krilima Mirotića deklasirao oslabljenu Valensiju

Milanska Olimpija nije bila prepoznatljiva od početka sezone, doživela je četiri uzastopna poraza u Evroligi i bila zakucana za dno tabele. Međutim, nakon tri nedelje loših rezultata, konačno su prekinuli tu crnu seriju i pred svojim navijačima potpuno nadigrali Valensiju rezultatom 83:52!

Valensija se smatrala jednim od najugodnijih iznenađenja sezone, uspela je da pobedi Fenerbahče, Makabi i Žalgiris u gostima, ali kada su stigli u Milano (oslabljeni za neigranje ponajboljeg igrača, Krisa Džonsa), naišli su na fantastičnu Olimpiju. Tačnije, fantastičnog Nikolu Mirotića.

Mirotić je odigrao skoro pa savršenu utakmicu. U prvih devet minuta meča postigao je 14 poena sa stopostotnim učinkom – 4/4 za dva poena i 2/2 za tri poena. Domaći tim je već do poluvremena stekao dvocifrenu prednost zahvaljujući Mirotićevim sjajnim bravurama.

Nakon što je Mirotić odigrao fantastično u prvom poluvremenu, njegovi saigrači su nastavili istim tempom u drugom delu igre. Do sredine treće četvrtine, Olimpija je imala nedostižnih 23 poena prednosti, što je omogućilo treneru Mesini da odmori svoje igrače pred kraj meča.

Mirotić je završio utakmicu kao najefikasniji igrač sa 19 poena, sedam skokova, jednom asistencijom i jednom ukradenom loptom. Maodo Lo je takođe doprineo sa 10 poena za Olimpiju. Sa druge strane, u ekipi Valensije nije bilo igrača koji bi ih mogao povući ka boljem rezultatu. Džered Harper je bio najistaknutiji sa deset poena, dok su Brendon Dejvis i Stefan Jović postigli po devet i dva poena, redom.